Administrowanie flotą samochodów – niezmiernie trudne zadanie

To niezbywalny element wyposażenia niemal każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Ich ilość zależy przede wszystkim od tego czym dana firma się zajmuje. Dla przedstawicieli handlowych, dostawców jest narzędziem pracy a dla dyrektorów – dodatkowym pozapieniężnym „motywatorem”.
Auta służbowe stają sie coraz bardziej popularne.

prawnicy

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
gaśnica

Źródło: pixabay

pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednakże zaakcentować, że zarządzanie flotą to trudne zadanie.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj podobne materiały – one również są godne uwagi.

Troska o zakup właściwych modeli, nie wystarczy. Liczy się jeszcze obsługa techniczna pojazdów, nadzorowanie stanu liczników, kontrolowanie liczby przebytych kilometrów, śledzenie tras, rozliczanie szkód komunikacyjnych, itd. Wyliczać można bez końca. Dlatego, niezwykle częstą praktyką jest sięganie po usługi wykwalifikowanych instytucji zewnętrznych. Jeśli interesuje Cię leasing, Wrocław ma mnóstwo do zaproponowania. Dowodów na potwierdzenie owej tezy nie brakuje. Jedyne co należy zrobić, żeby się o tym przekonać, to wejść do Internetu, wklepać w wyszukiwarkę stosowne hasła. W mgnieniu oka wyświetlą się tysiące stron www z ofertami firm. Pojawia się jednakże pytanie: czym tak naprawdę charakteryzuje się leasing? Leasingobiorca staje się właścicielem auta niemal natychmiast po wpłaceniu ostatniej raty.

Owo rozwiązanie niewątpliwie wspaniale sprawdzi się w sytuacji, kiedy nie użytkujemy pojazdu zbyt intensywnie i w najbliższej przyszłości nie ma zamiaru nabywać nowego środka transportu. Nim, podejmiesz decyzję zastanów się. Rozważ wszystkie plusy i minusy.