Alby do komunii jako tradycyjny aktualnie ubiór komunijny dla dzieci.

Otrzymanie sakramentu pierwszej komunii świętej zaczeło być imprezą komercyjną. Koszty powiązane z owym wydarzeniem niejednokrotnie przekraczają oczekiwania rodziców. Zakup alby, sukienki komunijnej i wszystkich dodatków potrzebnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii i zorganizowanie przyjęcia związana jest z dużymi kosztami. Koszty związane z pierwszą komunią świętą zaczynają się już parę miesięcy wcześniej. Każde dziecko, by móc przystąpić do owego sakramentu, koniecznie musi mieć różaniec, świecę oraz książeczkę do nabożeństwa. Takie zakupy wiążą się z wydatkiem blisko 60 zł.

Komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat w kościele katolickim dzieci pierwszokomunijne mają sakrament w takich samych ubraniach, jakimi są alby komunijne. Kiedyś każda z dziewczyn mogła być odziana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garniturki, co wiązało się z tym, że w czasie mszy istniała mała rewia mody. Alby komunijne i jednakowe sukienki komunijne są wyjatkowo dobrym rozwiązaniem, wszystkie dziatki wyglądają tak samo, nie ma bogactwa i niepotrzebnego strojenia się . Ale w multum parafiach narzuca się kupno alb komunijnych i sukienek w jednej danej firmie, aby wszystkie były takie same.

Powiązane jest to z tym, że rodziciele nie mają możności znalezienia mniej kosztownej opcji zakupu. Przeciętnie taki strój kosztuje od 100 do 150 zł. Do tego należy doliczyć jeszcze obuwie, pelerynę i ubranie na zmianę. U dziewczyn zazwyczaj są to sukieneczki, a dla chłopców popularne garnitury.

Zaabsorbowała Cię ta publikacja? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz w linku (https://e-sentiell.com/pol_m_bizuteria-srebrna_lancuszki-srebrne_meskie-551.html). Dla niektórych osób ten wpis to intrygujące podejście do tego problemu.

I tu także trzeba wyjąć z portmonetki prawie 200 zł. Rajstopy, rękawiczki, torebeczka na różaniec i książeczkę, do tego wianek na głowę, wydawałoby się, że są to drobiazgi, lecz one także kosztują. Każdy rodziciel pragnie, by ten dzień zachował się w pamięci jego pociechy.

Komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com

Temu też organizowane są imprezy komunijne. Aby w maju móc robić przyjęcie komunijne, należy dokonać rezerwacji już dużo wcześniej, ponieważ na miesiąc przed imprezą możemy już nic nie znaleźć. Uroczystość komunijna to przeważnie obiad plus herbata i ciasto. Za 3-4 godziny uroczystego świętowania musimy zapłacić około 80 zł za osobę. Mnóstwo restauracji proponuje swym gościom niższą wersję np. z swoimi wypiekami. Prosząc na przyjęcie komunijne 20 osób zapłacimy za nich blisko 1600 zł.