Co dają klientom programy lojalnościowe i jakie możliwości są dostępne obecnie do ich tworzenia?

Wierny klient jest najcenniejszym klientem. W obecnych czasach trudniej jest jednak o lojalność przez wzgląd na niezwykle znaczną ilość rabatów, propozycji i kampanii marketingowych, które stosowane są przez handlowców żeby przyciągnąć do siebie klientów.

system lojalnościowy
Jeden ze sposobów na klientów, którzy wracają to system lojalnościowy.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zainteresował, kliknij szybko ten świetny link (https://tortytorty.pl/20-credin-masa-cukrowa) – znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji.

W dzisiejszym rozwoju nowych technologii zbieranie punktów lub pieczątek wydawać się może trochę prymitywne. Niezwykle dobrze jednak spełnia to swoją rolę zatem zachęca skutecznie klienta do powrotu do marketu i następnych nabytków. Warto jednak pamiętać o tym, aby nagroda, którą otrzyma konsument po uzbieraniu dla przykładu 10 pieczątek, odpowiednia była do włożonego przez niego trudu. Wręczenie klientowi breloczka za 365 dni regularnych zakupów w markecie, może być dla niego dosyć dużym rozczarowaniem. Coraz bardziej znacząca ilość klientów traktuje swoje smartfony jako prawą rękę także w czasie zakupów. Naturalne zatem było pojawienie się aplikacji, która służy do zbierania punktów albo pieczątek bezpośrednio w telefonie. Atut takiego rozwiązania to brak potrzeby posiadania dodatkowych kart lojalnościowych. Przeważnie zebrane punkty można by jednak wykorzystać tylko w miejscu w którym są one przyznane.

Technologie rozwijają się niezwykle prędko i obecnie dostępne są możliwości, które zezwalają stworzyć program, który powiązany będzie z kartą płatniczą odbiorcy. Dla odbiorców jest to rabat albo nagroda, które naliczane są w czasie rzeczywistym. Nabywca nie musi pamiętać o tym, aby nosić ze sobą plastikową kartę z kilkunastu różnych marketów. Jest to również naliczenie rabatu, które odbywa się przez szybkie oraz łatwe przyłożenie karty do płatniczego terminala. Jest to wyjście na tyle wygodne, że skłania klientów do ponownych nabytków w danym sklepie.

Sprzedawca uzyskuje bardziej znaczącą swobodę przy tworzeniu programu lojalnościowego, który dopasowany jest do charakteru oraz zapotrzebowań biznesu, który jest przez niego prowadzony. Jest to również dla niego oszczędność pieniędzy, gdyż każda karta rabatowa w wirtualnej formie jest mniej kosztowną alternatywą do jej odpowiedników standardowych.