Co można ciekawego robić wybierając się na dłuższy lub krótszy wypoczynek w rejon Kotliny Kłodzkiej.

Jednym z popularniejszych turystycznych regionów naszego kraju jest Kotlina Kłodzka. Rejon ten jest popularny praktycznie przez wszystkie miesiące. Od wiosny do jesieni przybywają do niego miłośnicy pieszych i rowerowych eskapad, a oprócz tego osoby, jakie chcą w ciszy i spokoju wypocząć na łonie przepięknej przyrody.

góry stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Za to zima to okres snowboardowych i narciarskich szaleństw, wiele wyciągów i stoków ma propozycję i dla bardziej zaawansowanych narciarzy i dla osób dopiero zaczynających przygodę z tym sportem. Ponieważ rejon ten ma dużą popularność wśród wczasowiczów, to nie ma się czemu dziwić, że baza noclegowa jest bardzo pokaźna. () Kwatery w kurortach tego regionu są bardzo różnorodne. Z jednej strony będzie duża ilość prywatnych kwater, jakich standard cały czas się poprawia, znajdą coś dla siebie również nieco bardziej wymagające osoby, liczne hotele i pensjonaty zapraszają gości, wymagających wyższego standardu. Poza tym w pobliżu działa wiele ośrodków turystycznych, więc każdy bez większego problemu znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb.

Pomimo, że rejon Kotliny Kłodzkiej nie jest duży, to proponuje bardzo dużą liczbę znanych w całej Polsce atrakcji. Na pewno można zaliczyć do takich Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Te niesamowicie wyglądające formacje skalne to unikat na skalę europejską, co roku przyciągając wiele tysięcy odwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszą się też atrakcje samego Kłodzka. Miłośnicy militariów z pewnością nie przejdą obojętnie obok Twierdzy Kłodzkiej, która jest jedną z największych budowli o takim charakterze w Polsce.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (www.goldwasser.pl/zlota-wodka/) danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Twierdza postawiona została parę setek lat temu, a historia jej jest dość burzliwa.

kręgielnia w kłodzku

Autor: ewan traveler
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystywano ją do licznych celów, w czasie drugiej wojny światowej znajdowało się w niej na przykład więzienie. Obecnie jej cześć udostępniono do zwiedzania, stanowiąc jedną z największych turystycznych atrakcji z tamtej okolicy. Warta oglądnięcia jest także podziemna widokowa trasa, a jeśli ktoś będzie miał po zwiedzaniu jeszcze chęci na parę chwil dobrej zabawy, to czeka na niego przykładowo kręgielnia kłodzko.