Co rzeczywiście warto odwiedzić będąc w Sopocie?

To śliczne portowe polskie miasto jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich kurortów. Z przyjemnością zwiedzają go nie tylko Polacy, ale również obywatele innych państw.

Islandia
To miasto jest znane nie tylko z organizowanego tutaj bez przerwy od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale również ze znanego sopockiego mola.

Poza urokami lokalnych plaż, znajdziemy tu całe mnóstwo prześlicznych miejsc, które naprawdę warto jest zwiedzić, przynajmniej raz w życiu.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej Apartamenty Kołobrzeg danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w link poniżej.

Poniżej znajduje się zwięzłe zestawienie najbardziej ciekawych, w mniejszym lub większym stopniu słynnych miejsc w Sopocie. Obowiązkowym punktem wycieczkowym w mieście jest wizyta w Operze Leśnej istniejącej w tym miejscu od 1909 roku. Cały obiekt zajmuje obszar ok. 4 hektarów, co robi na gościach rzeczywiście olbrzymie wrażenie, urzekając nie tylko swoją wielkością, ale również niesamowitą akustyką. Następnym miejscem wartym zwiedzania jest sopockie molo. To molo to najbardziej rozległy takiego typu deptak wzdłuż całego Bałtyku. Od niedawna nosi imię Jana Pawła II. Część Spacerowa rozciąga się na długości 511,5 metra, z czego zdecydowana część, gdyż aż 458 m wlicza się w głąb Zatoki Gdańskiej.

Pytając wyrywkowych ludzi o to, z czym w najwyższym stopniu kojarzy im się miasto Sopot, w znacznej większości przypadków pada tylko jedna odpowiedź: molo. Kolejnym punktem, które turyści bardzo często odwiedzają, to znany Krzywy Dom. Turyści niezwykle często wstępują tam przy ul. Bohaterów Monte Cassino nie tylko z tego powodu, że obecnie część obiektu stanowi centrum handlowe. Inspiracją do stworzenia tej budowli były rysunki autorstwa Pera Dahlberga i Jana Marcina Szancera. Co interesujące, w domu swoje siedziby mają także miejscowe oddziały radiowe.

Przebywając w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swych wycieczek, nie możemy pominąć również okolicznych starych, ale pięknie zachowanych morskich latarni. Przykładowo latarnia morska w Sopocie do dziś przedstawia znak nawigacyjny na Morzu Bałtyckim.