Co to jest NewConnect? W jaki sposób dostać się na taki rynek? Jakie formalności należy spełnić?

NewConnect to rynek akcji, który jest dosyć alternatywny. Zarządza nim Giełda Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom właśnie powstającym jak i firmom o innowacyjnych pomysłach działających już jakiś czas. Często spotykane sektory NewConnect to najnowsze technologie w IT, elektronicznych mediach jak i odnawialnych źródłach energii. W jaki sposób wejść na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect jest związane z kilkoma rzeczami, jakie trzeba wykonać. Na początek należy rozpisać dobrze biznesplan. Przedstawić w nim osiągnięcia spółki, wyliczyć wszelkie koszty wiążące się z koniecznym na inwestycje kapitałem. Z dobrze rozpisanym biznesplanem można śmiało brać udział w spotkaniach odnośnie możliwego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: debiut na newconnect z Prometeia.

Poszukujesz uzupełniających materiałów na opisywany w tym miejscu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej ulotki nowy sącz a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Dobrze jest skorzystać ze wsparcia osób czy też instytucji, jakie są w stanie dać nam dobre rady, jeżeli chodzi o przygotowania do debiutu. Oprócz tego pomogą również często przez jakiś czas od wejścia w świat giełdy. Tego typu ogromną pomocą może być autoryzowany doradca NewConnect. Warto przejrzeć jak wyglądają oferty różnych doradców. Jest ich obecnie na rynku około setka. Dlatego nie wybierajmy pierwszego lepszego – sprawdź ich. W charakterze doradców występują często kancelarie, banki czy doradcy finansowi. Trzeba mieć świadomość, iż tego typu autoryzowany doradca NewConnect nie za każdym razem będzie chciał zgodzić się na współpracę z naszą firmą.

Sprawdź kolejne podobne niezwykle użyteczne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie prawnik podział majątku po rozwodzie warszawa.

Musi wierzyć w nasz pomysł na biznes. W następnej kolejności musimy zdecydować czy oferta firmy będzie prywatna czy publiczna. Ta pierwsza kierowana jest do maksymalnie 99 osób będących inwestorami, oprócz tego tutaj procedura jest na pewno bardziej prosta.

Warto pomyśleć nad współpracą z agencją PR. Pomogą nam oni wypromować nasz pomysł w mediach, jak też pośród potencjalnych inwestorów. Przygotować należy też parę dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o miedzy innymi dokument dopuszczeniowy, jak też sporej objętości prospekt emisyjny. Trzeba również oprócz tego wiedzieć o tym, iż nasza firma musi być spółką akcyjną, jeżeli nią nie jest to trzeba ją przekształcić. Następnie trzeba podpisać kontrakt z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Zadba on o płynność w obrocie akcjami naszej firmy. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych trzeba wystąpić o zarejestrowanie akcji, a do Giełdy Papierów Wartościowych wystosować wniosek o wejście naszych akcji na rynek. Teraz czas na zadebiutowanie na giełdzie. To jednak dopiero rozpoczęcie drogi. Trzeba znaleźć się w tej nowej, nie zawsze prostej rzeczywistości. Czytaj więcej na