Co warto robić w długi weekend? Bez wątpienia powinniśmy spędzić ten czas aktywnie. Pozostaje pytanie: jak?

Długi weekend to w polskim kalendarzu wyczekiwany moment na relaks. Wielu zatrudnionych biorąc kilka dni urlopu może wypoczywać nawet tydzień. Z reguły dłuższy weekend wypada wiosną lub latem dlatego warto wykorzystać przyjemną sposobność do wypoczynku.

ognisko

Autor: cuatrok77
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia najlepiej jest zaplanować te wolne dni w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Warto również rozpatrzyć alternatywę dla grilla i kiełbasek? Jest wiele okazji spożytkowania wolnych dni, bez wątpienia wybierz formę właściwą dla Twojego wieku, kondycji fizycznej czy zasobności portfela. Jedną z interesujących propozycji jest spływ kajakiem. Oczywiście to propozycja dla osób kochających sporty wodne. Wyprawa taka może trwać kilka dni. Zdecyduj się ma zachwycające miejsce, z daleka od cywilizacji, żeby nabrać nowej energii do pracy i przygotować się na relaks. Naturalnie wieczorem powinno się przygotować ognisko i siedzieć przy kiełbaskach i pieczonych ziemniakach w miłym gronie. Najlepiej jest na taką eskapadę zorganizować się w znaczniejszej grupie znajomych. Miłośnicy kajaków mają szansę odpoczywać na Mazurach lub ziemi świętokrzyskiej – spędź czas poza domem.

wspinaczka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

A może warto zacząć interesować się wspinaczką. Masz szansę zacząć treningi już wcześniej na doskonale do tego przystosowanych ścianach.Bez wątpienia wspinaczka (buty do wspinaczki) po skałkach powinna zachodzić pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Sztuczne ścianki mogą znaleźć się w każdym znaczniejszym mieście naszego kraju.

Natomiast interesujące miejsca do wspinaczki skalnej to np. Sudety (na przykład Rudawy Janowickie) czy Tatry.
Dla osób, którym brakuje z reguły stresujących, mocnych przeżyć można zarekomendować skoki z samolotu, na przykład na lotnisku w Chrcynnie koło Warszawy czy Rudnikach blisko Częstochowy. Bez wątpienia wymaga to nieco odwagi, ale przeżycia są niezapomniane.Także loty paralotnią mogą przynosić niesamowite doznania. Związane są one z zachwycającymi widokami oraz uczuciem wolności. Zazwyczaj loty paralotnią są organizowane nad jeziorami lub nad morzem. Dla osób, którym brakuje na co dzień stresujących, niezwykłych doznań można polecić skoki z samolotu.

Ta solidna oferta (http://rehabilitacje.org/ostrogi-pietowe/), którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej kwestii, posiada pokrewne dane na to ciekawe zagadnienie – zobacz tu.

Przeżyj coś więcej i wyjdź z domu –
poza-domem.pl/kawiarenki-szyciowe-czyli-rozrywka-na-czasie/.