Cudowna i miła aranżacja wnętrz zazwyczaj uzależniona jet od dodatków — takich jak choćby obrusy i firanki

W momencie aranżowania mieszkania z reguły nie myślimy o dodatkach. Pozostawiamy je na później, a to spory błąd.
Kluczowa praktyka świetnego designu wnętrz mówi, że musimy planować przestrzenie w naszym mieszkaniu od detalu do ogółu.

obrus

Autor: home&you
Źródło: home&you
Przenigdy nie na odwrót. Tylko takie myślenie gwarantuje powodzenia. Dlaczego? Jeżeli bowiem w kuchni na meblach pragniemy ustawić robot oraz ekspres, to powinniśmy już na etapie planu mieć świadomość tego, że w konkretnym miejscu niezbędne będzie nam gniazdko. To samo dotyczy chociażby salonu. Jeśli pragniemy przyozdobić okno firanką, a na ławie dać obrus, to najważniejsze jest to, by nie planować zbyt dużo innych dodatków. Wówczas będziemy mieć tego wszystkiego po prostu zbyt dużo. Powinniśmy więc wcześniej przemyśleć wszystko dokładnie. Ładne obrusy i firanki możemy dostać do dziś w niewielkich osiedlowych sklepikach lub w dużych hipermarketach. Większy wybór z pewnością będzie w sieci. Jeżeli chcemy kupować zestawy, to z pewnością warto jest zastanowić się, czy nie kupić od razu obrusu oraz na przykład bieżnika o tym samym wzorze. Oprócz tego musimy wybrać także tkaninę. Piękne obrusy są przykładowo z lnu. Niektórzy natomiast kupują modele (modele mechaniczne do składania) plamoodporne. Są to zwykle ci, którzy mają małe smyki.

Pamiętajmy, żeby dopasować wielkość obrusu do stołu albo ławy. To istotne, gdyż każdy gość od razu zauważy, że obrus jest zbyt mały lub zbyt duży. Najpiękniejsze są białe obrusy z wyhaftowanymi motywami kwiatowymi.