Czy pasjonat kręcenia filmów może wykonać ujęcia z powietrza?

Piękne obrazy, pokazujące panoramy miast i krajobrazy z powietrza są współcześnie osiągalne nie tylko dla bogatych agencji fotograficznych, lecz także dla każdego fotografa hobbysty. W sklepach dostępne są bowiem narzędzia w przystępnej cenie, które umożliwiają nagrywanie filmów oraz robienie zdjęć obiektów i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat temu, żeby wykonać dobre zdjęcie terenu oglądanego z góry, konieczne było wynajęcie helikoptera, wraz z doskonałymi fotografami i całym profesjonalnym sprzętem. Obecnie wystarczy zainwestować w drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został przystosowany do przymocowania sprzętu wideo. Najczęściej nabywane są drony marki DJI. Starsze wersje były spójne z urządzeniem do nagrywania filmów marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, osobna kamera sportowa jest zatem niepotrzebna – gohero.pl/dji-phantom-3-advanced.

Nowy model odróżnia się od swoich pierwowzorów licznymi innowacjami, w tym – dłuższym czasem pracy obiektu w powietrzu, wynoszącym teraz nieco ponad 20 minut, a także możliwością kontrolowanego ruchu w pomieszczeniach, gdzie nie działa sygnał GPS. Bardzo istotnym usprawnieniem urządzenia jest sprawienie, że wraca on do miejsca, z którego wyruszył, nie tylko wtedy, gdy utraci łączność z pilotem, ale także wtedy, gdy bateria jest bliska rozładowania.

Niniejszy tekst wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz także pozostałe polecane przewodnicze ac/dc treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące i pochłoną Cię całkiem.

Takie rozwiązanie daje pewność, że urządzenie nie wpadnie nagle do jeziora, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat temu kamera sportowa – www – była prawdziwym hitem na rynku amatorskiego filmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było filmować w czasie surfowania, czy skoków do wody. Dzisiaj największą popularnością przy filmowaniu z lotu ptaka cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki obecnym udogodnieniom, niewątpliwie zdobędzie jeszcze szersze grono miłośników, niż wcześniejsze wersje, szczególnie, że został stworzony w dwóch wersjach: tańszej, dla sympatyków amatorskiego filmowania i robienia zdjęć oraz bardziej zaawansowanej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są łatwe w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to fajny sprzęt dla każdego wielbiciela nowinek technologicznych i doskonały pomysł na upominek, zwłaszcza dla mężczyzny.