Archiwa tagu: deklaracja

deklaracja

Czemu opłaca się rozliczyć się z fiskusem wcześnie? Co dzięki temu zyskujemy? Kiedy możemy już rozliczyć taki podatek?

Istnieje tego typu rzecz, o której trzeba pamiętać w większym stopniu niż o wielu innych kwestiach. Zapominalscy bowiem muszą liczyć się ze sporymi nieprzyjemnościami.

Continue reading Czemu opłaca się rozliczyć się z fiskusem wcześnie? Co dzięki temu zyskujemy? Kiedy możemy już rozliczyć taki podatek?

Obowiązek osoby płacącej podatki. Vademecum rozliczenia PIT.

Początek kolejnego roku to moment ustalenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, snucia planów, organizowania wakacji lub większych zakupów. Początek kolejnego roku to także moment, gdy podsumowujemy rok miniony. Jednym z podsumowań, jakie musimy wykonać koniecznie, jest rozliczenie PIT.

Continue reading Obowiązek osoby płacącej podatki. Vademecum rozliczenia PIT.

Obowiązki każdego mieszkające i zarabiającego w Polsce – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w danym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w efekcie miał jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym państwie prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które wiązać mogą się nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT mamy zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który jest zeznanie.

Continue reading Obowiązki każdego mieszkające i zarabiającego w Polsce – rozliczenie ze skarbówką