Dobre zdolności językowe = właściwa gwarancja sukcesu w międzynarodowej organizacji

Biegłe posługiwanie się językiem angielskim jest w dzisiejszych czasach podstawową umiejętnością w każdym biznesie. Aby być wartościowym pracownikiem i znaleźć dobrą ofertę pracy warto znać ten język bardzo dobrze. .

Debata

Autor: Connect Euranet
Źródło: http://www.flickr.com

Umiejętność biegłego komunikowania się po angielsku przyda się także każdemu przedsiębiorcy, który prowadzi interesy na rynkach zachodnich. Umiejętność porozumiewania się jest dziś niezbędna w utrzymaniu dobrych kontaktów z partnerami biznesowymi z zagranicy- szkolafokus.pl.

W chwili rozpoczęcia pracy w jakiejś firmie zagranicznej, zdarza się, że nasze dotychczasowe umiejętności w tym zakresie są niewystarczające. W typowych szkołach językowych rzadko uczy się bowiem specyficznego dla biznesu nazewnictwa. Angielski biznesowy to odrębny zakres słówek, który trzeba znać, jeżeli ma się ambicję sprawnie rozmawiać w tego typu środowisku.

Ponadto słownictwo branżowe w znacznej mierze bazuje na wyrażeniach zapożyczonych z języka angielskiego. Liczne słowa branżowe ze sfery nazewnictwa marketingowego czy też ekonomicznego po prostu musimy znać, jeśli chcemy pracować w tej branży.

słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie każdy, kto interesuje się marketingiem siłą rzeczy uczy się pewnych terminów po angielsku, jednak zazwyczaj to nie wystarcza. W celu skutecznego porozumiewania się językiem angielskim w codziennych biznesowych sytuacjach trzeba permanentnie się dokształcać. Aby dać dowód znajomości języka na właściwym poziomie, dobrze jest pójść na tego typu kurs i zdać egzamin potwierdzony certyfikatem. Posiadanie takiego dokumentu z pewnością zwiększy nasze szanse na rynku pracy. Dzięki takim działaniom możemy też się przekonać, czy faktycznie znamy język na określonym poziomie zaawansowania.

Wciąż najlepszą formą kształcenia się jest kurs językowy. Przede wszystkim dlatego, że wymusza on na nas systematyczność nauki, a także umożliwia konwersację, która jest bardzo ważna podczas uczenia się języka. Trzeba bowiem nie tylko znać znacznie słów, ale przede wszystkim umieć poprawnie zastosować je w mowie i w piśnie. Oprócz kursów indywidualnych w ofercie szkół językowych znajdziemy też kursy angielskiego Szczecin. Bardzo chętnie korzystają z takiej formy nauki pracodawcy, którzy w ten sposób dbają o rozwój swojej kadry.