Świetnych koncertów jest u nas coraz więcej

Jeszcze przed kilkoma laty Polska raczej nie była miejscem, w którym z wielką chęcią grali zagraniczni muzycy. Co prawda byliśmy oraz nadal jesteśmy sporym państwem, jednym z większych na kontynencie, ale i tak nie można powiedzieć, iż potencjał Polski był na maksa wykorzystywany. Na całe szczęście teraz jest fajniej: jeśli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, choćby w lato będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, zatem jeden z najpopularniejszych bandów metalowych na świecie.

Widowisko operowe

Autor: Anyul Rivas
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda nawet za socjalizmu grywali u nas wielcy tego świata, ale dopiero w 2014 roku koncert znanego muzyka raczej nie jest czymś niecodziennym. Kilka lat temu zazdrościliśmy Czechom, bo Praga często gościła kultowych artystów, lecz aktualnie nawet Polak, którego najbardziej zainteresowała muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd wcale nie musi ruszać się za granicę, aby w solidnych warunkach posłuchać muzykę. Chociaż w sumie niestety nie w każdym przypadku nagłośnienie na koncertach jest OK, dobry standard na nieszczęście nie jest w każdym przypadku. Być może nowa hala w Krakowie będzie pod owym względem perfekcyjna?

Coraz lepsza oferta koncertowa sprawia, że ludzie najzwyczajniej mają bardzo duży wybór. Codziennie są organizowane koncerty: blues, rock, jazz płyty cd/dvd (wspaniała muzyka w super cenach: jazzowa muzyka cd/dvd), fani dobrej muzyki naprawdę nie mają większych powodów do narzekania. Chociaż to zapewne jasne, iż w dalszym ciągu nie ma u nas miasta takie jak Londyn albo New York – jednakże w przypadku koncertów, w Polsce, szczególnie akurat mowa o Warszawie, naprawdę nie jest źle, bardzo przeciętnie. Bądźmy w takim razie zadowoleni z polskiej sceny koncertowej!

Silny jest także w Polsce kabaret i musical płyty cd/dvd – chociaż pewnie niektórzy Polacy niezbyt przepadają za nowoczesnymi kabaretami (płyty muzyczne w dobrych cenach – przekonaj się: kabaret i musical cd/dvd). W istocie często charakteryzują się one kiepskim, a nawet żenującym poziomem. Jednakże są również dobre kabarety, poza tym szczególnie stołeczna scena stand up ciągle zwiększa swój poziom, jest coraz zabawniej. Zatem: generalnie fani słuchania muzyki na żywo nie mają zbyt wielu sensownych argumentów do narzekania.