Problem wielu osób, czyli sukienki komunijne, albo alby. Mądrość czy głupota?

Sakrament Pierwszej Komunii to dla każdego dziewięciolatka ogromne wydarzenie. Już przygotowania to zupełnie nowe doświadczenie, w porównaniu do dotychczasowych. Przez cały rok nasza pociecha rozmawia z kolegami na temat komunii, uczy się modlitw, uczestniczy w próbach. Niestety działając w czasie intensywnych przygotowań, zarówno my – rodzice, ale też nasze dzieci, zapominamy, czym tak właściwie jest to wydarzenie.

Komunia

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Duża rolę odgrywa sprawa wyboru stroju na tę okazję. W wielu kościołach, co jest zresztą bardzo słusznym działaniem, zamiast tradycyjnych sukienek i garniturów, używa się alb. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele racji: najważniejsza jest chęć uniknięcia procesu przeobrażania się religijnego przeżycia w rewię mody i rywalizację prezentami kupowanymi przez rodziców i chrzestnych. Jednak w ten sposób ograniczamy dziecku wybór. Śmiało można, uznać, że odpowiednio dobrane, skromne sukienki komunijne, nie powinny zaszkodzić doniosłości uroczystości, a wręcz je podkreślą.

Czy myślisz o lepszym poznaniu analizowanego tutaj materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która także niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając odpowiednią sukienkę? Przede wszystkim na jakość wykonania – sprawdźmy czy szwy się nie prują oraz czy nie przeszkadzają nam jakieś elementy. Po drugie – rodzaj tkaniny. Unikajmy przesadnie lśniących, koronkowych, tandetnych materiałów . Skupmy się na tym, aby sukienka miała możliwie najmniej ozdób. W gruncie rzeczy, gdy przypatrzymy się proponowanym przez znanych projektantów sukienkom, szybko przekonamy się, że najbardziej elegancko wyglądają te najbardziej skromne.

Komunia

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Rozważmy także nabycie używanej sukienki. Warto o tym pomyśleć wcześniej i śledzić ogłoszenia w internecie.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (http://www.tborkowski.pl/nagrobki-tradycyjne/) odnoszące się do archiwum pokrewnych artykułów. Są one opublikowane na podobnym portalu – sprawdź je.

Być może trafimy na coś wyjątkowego za niewielkie pieniądze. Oszczędzoną w ten sposób kwotę z radością przeznaczymy na niewielkie pamiątki rozdawane w podziękowaniu przybyłym gościom (poznaj dodatkowe informacje na ). Modnym pomysłem są delikatne woreczki, uszyte z tej samej co sukienka tkaniny, do których możemy włożyć garstkę słodkości oraz kartkę z podziękowaniem. Jeżeli jednak w parafii, w której nasza córka przystępuje do omawianego sakramentu, rodzice zdecydują się na alby, nie wyłamujmy się.