Gdy reszta się bawi, oni pracują. Specyfika pracy fotografa weselnego

Lista gości, zaproszenia ślubne, fotograf ślubny wespół z kamerzystą – te „obowiązki” to te „najmniej wymagające” logistycznie wyzwania przed przyszłymi nowożeńcami. Taka jest powinność obrządku sakramentu – połączenie rodzin większość z nas pragnie utrwalić do końca życia.
Jakkolwiek to zabrzmi, ale nowożeńcy powinni mieć „oczy i uszy dookoła głowy” przez kilkanaście godzin uroczystości ślubu i wesela.

zastawa stołowa

Autor: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Źródło: Zakłady Porcelany „Ćmielów”

Jest to czas wyjątkowy pod względem rytualnym, sakramentalnym, ale też z przyczyn ekonomicznych.

Warto zobaczyć inne polecane www (http://kamieniarstwo.pl/blaty-granitowe/), by zgłębić inne fascynujące artykuły na analogiczny temat. Nie zwlekaj zatem i kliknij tutaj!

Młodzi i ich rodziny wydają na tę okoliczność spore pieniądze, chcą, aby całość została przeprowadzona sprawnie i udanie.

W wartości natury estetycznej i sentymentalnej wpisują się filmy i zdjęcia z uroczystości ślubu, a również weselnej potańcówki. Fotograf i kamerzysta – np. z Małopolski – wykonują pracę, która ma wizualnie utrwalić na nośniku podniosłość tego wydarzenia. Ich poczynania, czyli robienie fotografii i filmów w trakcie mszy i późniejszej zabawy weselnej będą dla nowożeńców pamiątką na całe życie. Podczas gdy blisko setka osób z obu rodzin bawi się w najlepsze, zawodowi kamerzyści i fotografowie szukają jak najlepszych punktów odniesień.
Fotograf ślubny wybierze później z setek zrobionych fotografii te najlepsze, które zacznie „dopieszczać” przez programy graficzne. Tutaj rozpocznie kolejną selekcję – fotografii „ekstra”, a więc the best of the best. To z nich para młoda wybierze te, które będzie oglądać i wspominać najdłużej. Weryfikacja pracy fotografa i kamerzysty następuje po kilku dniach, gdy „na spokojnie” podsyłają efekty swoje pracy, rzecz jasna po odpowiedniej obróbce.

Jak wybiera się fotografa na ślub? Nie ma tutaj jednolitej odpowiedzi, możemy postawić na speca od zdjęć spośród swoich znajomych (można wówczas liczyć na niższe koszty), polecanego zawodowca przez kogoś z rodziny, ewentualnie kogoś, kogo kompletnie nie znamy, a zachwyceni zostaliśmy jego dorobkiem. Oczekiwania wobec fotografa pozostają niemniej takie same – ma on robić jak najwięcej ujęć, „trafić” z migawkę szczególnie przy przysiędze małżeńskiej, początku uroczystości weselnej, pierwszym tańcu. Czyli momentach najważniejszych, w których uwaga wszystkich skupiona jest na młodej parze.