randka

Internet, od czasu gdy zyskał na popularności, ogromnie odmienił nasze codzienne życie

Spora jego część przeniosła się do wirtualnej rzeczywistości, a dotyczy to także międzyludzkich kontaktów. Przez powszechność internetu ogromnie się zmieniła możliwość poznawania nowych ludzi, i jak w każdej takiej rewolucji się zdarza, sporo zmian jest na lepsze, ale jest też sporo zagrożeń i niebezpieczeństw.

randka
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com
W pewnej chwili jeden za drugim pojawiać się zaczęły się serwisy randkowe. Tak naprawdę chyba każdy większy portal taki dział musiał posiadać, a oprócz tego zaczęło funkcjonować sporo osobnych stron. Przeważnie należało w serwisie randkowym założyć konto, podając jakiej informacje o samym sobie, zainteresowaniach, wyglądzie i oczekiwaniach. Po dołączeniu zdjęcia profil był gotowy i można było szukać ludzi chętnych do nawiązania kontaktu. W niejednym przypadku znajomości takie kończyły się na etapie wirtualnych rozmów, lecz często kończyły się na rzeczywistych spotkaniach, a niekiedy i na hucznych weselach.

E-randki zaczynają być coraz bardziej rozchwytywane, szczególnie pośród młodych użytkowników. Lecz jak widać po profilach, internetowych znajomości zaczynają też szukać ludzie dojrzali i znajdujący się w związkach. W polskim internecie działa kilkanaście dużych randkowych serwisów, każdy z nich umożliwia w pierwszej kolejności wyszukanie kogoś wedle swoich preferencji.

na randce
Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby wciąż szukają miłości na resztę życia, niektórzy szukają znajomości albo przyjaźni, a wielu osobom zależeć będzie na luźnych, niezobowiązujących związkach. We wszystkich serwisach randkowych konieczne jest zarejestrowanie profilu, dopiero wtedy można będzie z nich korzystać. Czy całkowicie, to będzie zależeć od rodzaju serwisu. Część z tych najbardziej popularnychjest płatna, a dla użytkowników nieopłacających opłat dostępnych będzie jedynie niewielka część funkcji. We wszystkich serwisach do używania będzie zaawansowana wyszukiwarka, przy jej pomocy będzie można znaleźć osoby właśnie takie, jakich ktoś będzie oczekiwał.