alba

Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do komunii? Co jest istotne a z czym nie przedobrzyć? Czy jest coś takiego?

Wspaniała, biała suknia, precyzyjnie dobrane obuwie, dokładnie i mozolnie układana fryzura, świetnie przygotowana restauracja, a jeszcze smaczniejsze menu, tłum gości, ekskluzywne prezenty i koperty, w których znaleźć można banknoty… Z pewnością wielu pomyśli, że mowa tu o weselu, gdyż opis jest niezwykle podobny. Nie o to jednak chodzi, to obraz polskich komunii, coraz bardziej powszechny.

porównaj informacje
Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Początki przygotowań do sakramentu komunii zaczynają się już we wrześniu. Rodzice wraz z dziećmi pojawiają się na październikowych nabożeństwach różańcowych, czyli w niedzielnych mszach i wielkopostnych drogach krzyżowych. Kilka miesięcy przed sakramentem następuje wręczenie różańców, medalików oraz dróg do nieba. Naturalnie, że aspekt duchowy komunii to jedno, pozostaje jednak druga strona medalu. Ładna sukienka czy alba – jakiego wyboru dokonać? To jeden z najważniejszych problemów podczas dyskusji na organizacyjnych spotkań przed komunią.

Z pewnością zaś najrozsądniejszym wyborem wydają się alby, gdyż są skromne i nie prezentują na pierwszy rzut oka zasobności portfela rodziców – sprawdź Alby Komunijne. Równocześnie, w wielu środowiskach to, iż nie są zbyt modne może prowadzić do rezygnacji z zakupu. Mawia się, że sakrament komunii jest tylko razy w życiu, więc dziewczynka powinna wyglądać jak księżniczka. Jeśli podliczymy koszta stroju dla dziewczynki, kumulując najwyższe koszty, to wyjdzie kwota około lub powyżej tysiąca złotych. Wiadomo, że warto szukać oszczędności, lecz na

komunia
Źródło: flickr.com

większe obniżenie kosztów nie ma co liczyć.

Jednocześnie są osoby, które chcą przeznaczyć naprawdę wielka sumę choćby na suknię. Właściwie to w tej sytuacji nie ma ograniczeń, pozostaje jednak pytanie czy warto, czy na tym to polega. Pewnie, w pewnych sferach chodzi o to jak się wygląda, o to, żeby prezencja przysłoniła wszystko inne, nie mówiąc już o jakimś aspekcie duchowym.

Niemniej, sumując to wszystko poleca się po prostu podejść do tematu w sposób jak najbardziej naturalny, a więc wybrać strój skromny i najbardziej akuratny, taki jak alba. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kombinowanie z jakimś kreacjami, jakbyśmy przygotowywali nasze dziecko na jakiś konkurs piękności. O taką sytuację w przyjmowaniu sakramentu nie powinno chodzić.