Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii? O jakich kwestiach należy pamiętać, co jest najbardziej istotne?

Wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej jest poważną próbą dla wszystkich rodziców. Wielu przeraża jednak naprawdę mnóstwo pracy, która ich czeka i nie wiedzą, od czego rozpocząć. Należy zasięgnąć kilka wskazówek związanych z tym,w jaki sposób planować wszystko, aby o niczym nie zapomnieć, aby wszystko było dobrze zaplanowane.

pierwsza komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Wyprawianie Pierwszej Komunii Świętej powinno się rozpocząć już wiele miesięcy wcześniej. Nie tylko z takiego powodu, żeby ze wszystkim zdążyć, lecz też po to, żeby nasze dziecko mogło odczuć ten czas oczekiwania, ważne, aby czuło to w aspekcie duchowym, do jednego z najbardziej znaczących dni w życiu. Organizację Pierwszej Komunii Świętej dobrze więc rozpocząć od nastawienia naszej pociechy do sakramentu. Powinno się pamiętać o próbach, nauce modlitw, rozmowach o tym, jak powinna się odbywać spowiedź, a jednocześnie czym tak naprawdę jest Komunia i właściwie czemu ten sakrament świętowany jest tak uroczyście.

Zaintrygował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to w tym miejscu także jest zamieszczona świeża treść (mikolaje.pl/firma/oferta.html), która na pewno Ci się spodoba.

Miejmy na względzie, by przygotowanie duchowe dziecka nie zakończyło się na kilku rozmowach. Muszą bowiem trwać przez cały okres przygotowań do uroczystości.

album
Pozwólmy maluchowi mieć obawy, zadawać pytania, to bowiem dobrze powiększa wiedzę związaną z Bogiem. Aby takie dyskusje nie były monotonne i jałowe, można wykorzystać różnego rodzaju interesujących pomocy, jak przykładowo z Biblii dla dzieci, w której mamy dużo kolorowych obrazków. Bardzo popularne są ostatnio również rozmaitego rodzaju gry – planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one do kupienia właściwie w każdej księgarni katolickiej. Gdy najistotniejsze rzeczy są już przygotowane, można zająć się wyborem stroju komunijnego i pokomunijnego (ubiór Komunijny). Miejmy na uwadze również oczywiście o odkładaniu pieniędzy na pozostałe dodatki komunijne (więcej odnajdziesz pod tym adresem), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może być tak, że nie będziemy czuć się na siłach, żeby sami uczesać dziecko. Może też być tak, że nie starczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc do przodu umówmy je na wizytę u fryzjera oraz oczywiście zorientujmy się w cenach. Powinno się także nie zapominać o zaproszeniach dla gości, tak wiec przynajmniej miesiąc wcześniej zamówmy także odpowiednie zaproszenia.