Przygotowania do świąt – dobre planowanie

Mikołaj- musi to okazać się osoba miła, uwielbiająca kontakt z dziećmi oraz będąca przygotowaną na ich różnorakie wyczyny. Im lepiej odegrana zostanie taka rola, tym milsze wspomnienia będą posiadały dzieciaczki, a to przecież okazuje się być najistotniejsze dla ich rodziców. Dlatego również w tym czasie pojawia się znacznie więcej osób, które pragną się przebrać za tą sympatyczną postać i obdarować maluchy podarunkami.

Dalszy rozwój wydarzeń również można przewidzieć. Poniektóre gospodynie stoją całą noc przy garnkach, a później wytrzymują jedynie do wręczenia podarków. Umęczone zostawiają gości przy stoliku i idą odsypiać całonocne gotowanie. Inne, bardzo zapracowane panie domu, ostatniego dnia latają po sklepach i kupują „gotowce”. I na nierzadko są wściekłe, ponieważ nie ma, tego, co chciały kupić, a przy tym wydały o wiele więcej gotówki, niż planowały. Wszystkie zawsze postanawiają, że w następnym roku będzie odmiennie.

Na dodatek każdego roku w szkołach i przedszkolach jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, i również należy to wziąć pod uwagę. Co uczynić, ażeby święta nie stały się zmorą pani domu?

Dobra organizacja to podstawa, aby nie wpaść w przedświąteczną panikę. Wiedzą o tym wszyscy, na których głowie leży przygotowywanie świąt. Najodpowiedniej począć od rozpisania jadłospisu na wszelkie świąteczne dni. Później sporządź listę sprawunków do tego dostosowaną. Najlepiej wyodrębnić artykuły, jakie można nabyć wcześniej (dla przykładu cukier, olej, bakalie), a na ostatni tydzień zostawić jedynie te, które nie mogą zbyt długo leżeć. Dzięki liście nie będziesz latać za każdym razem do marketu, kiedy okaże się, iż akurat czegokolwiek ci zabrakło.

Mikołaj i choinka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Gdy poszukujemy takiego mikołaja, który przyjdzie do nas do domu oraz obdaruje nasze dzieci, to trzeba szukać w internecie- Mikołaj w przedszkolu na mikolaje.plMikołaj w przedszkolu na Odnajdziemy tam dużo ogłoszeń, gdzie każdy proponuje swoje usługi, więc nie możemy posiadać kłopotów z wyszukaniem tej odpowiedniej. Od czasu do czasu nawet niektóre agencje oferują usługi znalezienia takich osób, które już mają doświadczenie w tego rodzaju spektaklach.