Jak samodzielnie przygotować dla dziecka kalendarzyk adwentowy?

Dość ciekawie i interesująco dla najmłodszych wygląda adwentowy kalendarzyk wykonany z pudełek z zapałek. Do jego wytworzenia przydadzą się tego typu rzeczy jak m.in. papier barwny, 24 opakowania po zapałkach, klej, lakiery, pędzle, mazak, wstążka czy słodycze.
Opakowania po zapałkach muszą być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości trzeba ułożyć wszystkie opakowania w trzech kolumnach, każda po 8 pudełek. Następnie trzeba ustawić kolumny jedna koło drugiej oraz upewnić się, czy też prezentują się odpowiednio. Następnie trzeba obciąć z kolorowego papieru albo z brystolu znaczny prostokątny pasek. Trzeba owinąć nim boki kolumn, tak, aby wszystkie pudełka były połączone. Podobnie tym razem z kwadratowym kawałkiem – należy zakleić tył przyszłego kalendarzyka. Trzeba zaczekać, aż klej zupełnie wyschnie.

Ten materiał, który na tej stronie proponujemy, jest bardzo zajmujący, ale warto dodatkowo przejrzeć uzupełniające treści – więcej pod tym linkiem (https://www.chalwa.pl/chalwa-klebek-welny/).

Kiedy już to nastąpi, należy przejść do ozdabiania kalendarza i do namalowania na przedzie świątecznego symbolu, czyli choinki, bombki Mikołaja lub gałązki choinkowej.

Możesz również zdecydować się na cokolwiek chcesz i co potrafisz zrobić. choinka jest najbardziej barwna, z tego też powodu dobrze jest wybrać akurat taki motyw, zaś po stworzeniu dekoracji znowu poczekać, aż całość w całości wyschnie. W następnej kolejności trzeba ponumerować opakowania od 1 do 24 oraz przygotować akurat dwadzieścia cztery paski. Potem należy wysunąć dowolne pudełko, przyklejając do spodu wstążkę tak, żeby cząstka wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyła do otwierania szuflad.

Na samym końcu konieczne jest powkładanie do szuflad drobnych słodyczy albo małych zabawek. Odmiennym typem kalendarzyka adwentowego jest ten zrobiony z kopert albo z lnianych woreczków. Taki typ kalendarza nie zajmuje zbyt wiele miejsca.