Jak unikać kłopotów z bankiem?

Kłopoty związane z pieniędzmi mogą w skrajnych przypadkach prowadzić do samobójstwa! Zapewne to nie jest przypadek, że na skutek kryzysu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych i na naszym kontynencie, także niestety u nas, w dużym stopniu wzrosła liczba samobójstw.

karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed pozyskaniem kredytu bankowego zastanowić się dokładnie tę kwestię.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie absorbujący, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz tamto źródło – w tamtym miejscu również zobaczysz dużo godnych uwagi informacji.

Wielce realne, że po prostu nie możemy brać owego kredytu bankowego, bo potem będziemy musieli praktycznie klepać biedę; po spłaceniu rat bankowych niewiele pozostanie nam do życia! Pamiętajmy, iż w wielu przypadkach lepiej otworzyć darmowe konto bankowe, pakować na nie regularnie kasę, aby móc po pewnym czasie wypłacić wszystko z banku i wreszcie spełnić swoje marzenie. Na przykład kupno kina domowego, wczasy na Malcie czy remont salonu. Planów zakupowych można podać sporo. Przeanalizujmy własną sytuację, nie bądźmy głupi, a to stosunkowo częste na świecie…

2. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na kredyt, uszanujmy rady bardziej doświadczonych specjalistów – tzn. doradca finansowy, wbrew pogłoskom, wcale nie jest przedsiębiorcą, któremu tylko i wyłącznie zależy na tym by wcisnąć klientowi ten kredyt, który w zasadzie jest niewskazany, ale bank daje mu dobrą prowizję za polecenie kogoś. Doradca pożyczkowy, który jest w porządku na całe szczęście nie jest tylko wytworem wyobraźni ekspertów od reklamy.

3. Doceniajmy z większą chęcią instytucje parabankowe. Wiadomo, w parabanku nie pozyskamy pożyczki na znaczące kwoty, lecz no przynajmniej plus jest taki, że mamy okazję załatwić kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – na przykład jeśli jesteśmy bezrobotni bądź ciężko pracujemy, lecz w szarej strefie. Zapewne nikt nie lubi formalności, a więc czymś fajnym jest możliwość bardzo szybkiego załatwienia pożyczki.

4.

Gorąco zapraszamy do poznania większej ilości tekstów na ten temat. Jeśli Cię on ciekawi, to zobacz witrynę (https://www.pralnia-warszawianka.pl/cennik), na której umieszczone są podobne dane.

A może pożyczka od w zupełności nieznajomego człowieka? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz popularniejsze. Kilka dni temu jeden z wortali o tematyce finansowej napisał, że w Polsce pożyczki społecznościowe rosną w bardzo szybkim tempie, to znaczy ich udział w rynku usług finansowych. Ryzyko jest żadne, w końcu oprocentowanie jest od samego początku jasne, a więc nie zostaniemy zrobieni w konia. Odnośnie tego kredytobiorcy nie powinni mieć najmniejszych wątpliwości.