Jak wyselekcjonować dobrą agencję reklamową dla swojej firmy?

Kiedy firma rozwija się albo wypuszcza nowy produkt, czasem może zajść potrzeba zatrudnienia firmy reklamowej. Każdy, kto będzie zmuszony do jej poszukania może czuć się zdezorientowany, ilością firm, działających na rynku.

Czy istnieje sposób na odkrycie tej jedynej, która spełni oczekiwania przedsiębiorcy oraz stworzy skuteczną reklamę? Jak to zrobić?

reklama

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, należy podpytać bardziej doświadczonych kolegów. Może mają warte polecenia agencje? Jak im się z nimi współpracowało? reklama stworzona przez agencję z polecenia nie musi być lepsza, ale przy pracach nad reklamą ważne jest, żeby współpraca klientem i agencją przebiegała nienagannie.
Jeśli nie uda się wybrać nikogo przez rekomendacje, zostaje przeszukiwanie Internetu.

Spodobał Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Na co wracać uwagę? Przede wszystkim na portfolio i znalezione opinie. Agencji reklamowych jest jednak bardzo wiele, branża jest zmienna, warto więc wykorzystać podpowiedzi prasy branżowej lub poszukać, które agencje otrzymały nagrody za swoją pracę i są prelegentami na konferencjach branżowych. To oznacza, że firmy, którym się przyglądamy, mają coś do powiedzenia na rynku.

bankomat

Autor: florian meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Wartością każdej firmy produkującej reklamy są osoby w niej zatrudnione. komunikacja z nimi powinna być nienaganna, i to z każdym pracownikiem, z którym dyskutujemy, zaczynając od tych, z którymi wymienia się początkowe maile, do tych, którzy są wyznaczeni do projektu naszej firmy. Jeśli komunikacja z agencją nie jest płyny, jeśli specjaliści nie mają czasu podyskutować, ale tworzą nad głowami zleceniodawców, nie powinno się z nimi pracować. Jeśli umowa jest już podpisany, musi być to ważna wskazówka na przyszłość.

Dobra agencja reklamowa powinna być też dobrym parterem, który zawsze rozmawia, a nie oświadcza. Nikt nie jest przecież idealny – ani członkowie agencji, ani ich zleceniodawca. Aby powstała bardzo dobra reklama trzeba zatem wiedzy i doświadczenia obu stron.