Jak zrobić chociażby niewielką karierę w muzyczną?

Rady dla zamierzających nareszcie rozreklamować własny zespół muzyczny. Wiadoma sprawa: zespołów jest sporo więcej, niż aptek, szmateksów albo lokali z kebabem w naszych miastach. Jednak wielka konkurencja na rynku muzyki w żadnym przypadku nie powinna nas zbytnio paraliżować.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Chociażby z takiej przyczyny, że trzeba wierzyć w swoje umiejętności. Zapewne najczęściej ta wiara jest całkowicie bez pokrycia w rzeczywistości, ale nawet jeżeli nie zrobimy ogromnej kariery jak Piasek, Slash (opinie i zdjęcia) bądź SOAD, przynajmniej spędzimy fajnie wolny czas, pewnie poznamy dużo ciekawych osób.

Kiedy człowiek funkcjonuje w świecie muzyki, i nawet chodzi o amatorstwo, i tak ma okazję zwiększyć swoje horyzonty, znajomości, zdolności interpersonalne. Nie należy się za bardzo napalać na robienie kariery, ponieważ świat muzyków jest zły, lecz trzeba próbować. Najbardziej znaczące jest to by ciągle ćwiczyć. Eric Clapton jest wybitnym gitarzystą – jednak nieustannie ćwiczy, muzyka to jego hobby, lecz również ciężka praca.

Zaintrygował Cię ten wpis? To świetnie! Kolejne tak samo atrakcyjne treści dostrzeżesz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://franklincovey.pl/).

Choć kiedy będziemy od samego startu zakładać, że traktujemy granie jako typowo zarobkową pracę, zapewne będziemy zmanierowani, a to zdecydowanie nic dobrego.

Idealny scenariusz to granie z własnymi znajomymi, posiadanie celów, lecz mimo wszystko to wszystko jest do jakiegoś okresu czasu dla zabawy. Np. System Of A Down w taki sposób właśnie zaczynał. Ormianie mieszkający w USA byli przyjaciółmi, uwielbiali muzykę, pewnie nie zakładali, że po niedługim czasie odniosą niezwykły sukces. Chociaż tutaj mała adnotacja – jęz. przez nas używany jest piękny, ale jeżeli marzy się nam zrobienie kariery, potrzebna jest wytężona nauka języka angielskiego. Bardzo wielu polskich artystów nagrywa w języku angielskim – jednak co z tych starań, jeżeli trudno nie zauważyć, że ogromnym problemem jest zły akcent? Wiadomo: gdy gadamy z Brytyjczykami, Kanadyjczykami albo choćby Japończykami nie powinniśmy wstydzić się własnego akcentu, ponieważ nie ma jednego sposobu wypowiadania się. Jednak już w przypadku śpiewania, trudno nie śmiać się z akcentu przez niektórych muzyków. To pewnik.