Jaką obrączkę kupić?

O ile wybór profilu obrączki i jej zdobienia to kwestia ze wszech miar osobista, to ważną rzeczą jest szerokość obrączki.
Zbyt cienka nie tylko nie pozwoli na przemianę wielkości, ale też doprowadzić może do zranienie palca, na jakim się ją nosi.

zdjęcia - panorama

Autor: Robin
Źródło: http://www.flickr.com
Szeroka obrączka pogrubi optycznie krótki palec, jednakże u panów nieprzywykłych do noszenia czegokolwiek na palcach może wywołać uczucie sporego dyskomfortu. Cudownie błyszczące, jednobarwne, gładkie obrączki są najbardziej klasyczną kategorią, troszkę bardziej ekstrawaganckie są matowe, bądź matowo-błyszczące. Jubilerzy nie tylko zestawiają wielobarwne złoto, mnóstwo obrączek to stopy dwóch a niekiedy także trzech wielobarwnych metali o wielu fantazyjnych wzorach jak też różnej fakturze.
Rakieta i piłeczka do squasha

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Ostatnio trendy są obrączki z brylantami lub tańszymi kamykami. Obrączki różnią się także profilem a także szerokością. Moda poszła dalej i niektóre pary nabywają obrączki jednakowo wyglądające, lecz wykonane z rozmaitych stopów. Czasami obrączki współmałżonków są jedynie podobne. Niektóre modele obrączek złożone są z dwóch a nawet trzech krążków. Jubilerzy popisują się wprawą zaś projektanci wyobraźnią, czasem różnica między obrączką a pierścieniem jest nieomalże niewidoczna. Z obrączkami jest podobnie jak z sukniami, inaczej wyglądają w katalogu na modelce, zupełnie inaczej będą prezentowały się na nas.

Stąd przed kupnem najlepiej będzie je przymierzyć i sprawdzić, czy na naszym palcu przedstawiają się tak samo dobrze. Warto również przypatrzeć się tym niepozornym modelom. Mnóstwo z nich faktycznie cudownie zaprezentuje się dopiero na dłoni.