Jaką funkcję spełniają odznaki? Co wypada o nich wiedzieć?

Wbrew pozorom odznaki towarzyszą nam w rozmaitych obszarach życia. Nie ma wątpliwości, że można im przypisać sporo istotnych funkcji. Większości z nas odznaki będą nasuwać skojarzenia z harcerstwem. Niejeden z nas z dumą wstępował w szeregi harcerzy. Na początku na piersi widnieje lilijka, po pewnym czasie młody harcerz ma możliwość złożenia przyrzeczenia i przypięcia do swej piersi harcerskiego krzyża.

medal

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno jest to niesamowite przeżycie dla każdego. Moment złożenia przyrzeczenia jest zawsze wyjątkowo wyczekiwany. Krzyż harcerski skłania do godnego postępowania, pełni w pewnym zakresie funkcję wychowawczą. Wszyscy, którzy noszą go na piersi, muszą swoim zachowaniem udowadniać, że są godni tej odznaki. Musimy podkreślić, że przyrzeczenie harcerskie dotyczy trzech kwestii: służby, samodoskonalenia oraz braterstwa. Historia krzyża harcerskiego sięga 1911 roku.

Chciałbyś przejrzeć nowe ciekawe artykuły? Zapraszamy więc na stronę autora (http://www.chryzantemy.pl/ciete_galazkowe.html). Tam czekają na Ciebie sprawdzone treści.

Wszystko zaczęło się od konkursu zaproponowanego przez Andrzeja Małkowskiego, na „polską odznakę skautową”. W rezultacie wieloetapowych działań stworzono odznakę, która była wzorowana na Orderze Virtuti Militari. Trzeba nadmienić, że krzyż jest otoczony przez wieniec dębowy i laurowy. Na środku znajduje się lilijka, od której na boki odchodzą promienie. Nie pominięto oczywiście napisu „Czuwaj”. Odznaki zdają egzamin także w rozmaitych klubach, jeździeckich czy żeglarskich, np: . Dają poczucie przynależności do danej społeczności. Dzięki nim można się odznaczać i wyróżniać.

medale

Źródło: pixabay.com

Obecnie na rynku znaleźć można wiele firm, które specjalizują się w wytwarzaniu przypinek, pinsów, a także produkują odznaki. Doświadczony producent medali dostarczy wyrób, który spełni indywidualne oczekiwania:zobacz ofertę.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej witryny, gdzie znajdziesz atrakcyjne posty – najedź na link do witryny.

Wszelkie konkursy, zawody, turnieje nie mogą obyć się bez odpowiedniego odznaczenia zwycięzców. Złożenie zamówienia na spersonalizowane, oryginalne odznaki sprawi, że wyróżnieni będą czuć się wyjątkowo, a medal czy odznaka już zawsze będzie nasuwać wspomnienia z wielkich chwil chwały. Trzeba poszukiwać w tym zakresie propozycji w Internecie, stawiając na frazy typu „producent medali” czy odznaki.