Jakie bombki moglibyśmy spotkać zazwyczaj w sklepach?

Bombki są to jedne najbardziej popularnych bożonarodzeniowych ozdób. Najczęściej sięgamy po bombki, gdy stroimy choinkę, lecz doskonale się one będą sprawdzać również jako element innej dekoracji.
Spośród bardzo wielu modeli bombek choinkowych, które aktualnie są na sklepowych regałach, znaleźć można dużą gamę ozdób, które różnią się od siebie przykładowo materiałem wykonania.

Bombki mogłyby być dla przykładu wykonane ze szkła, tworzywa sztucznego, tkaniny czy drewna. Bombki również odróżniają się od siebie barwą. Wśród bombek znajdziemy zarówno te wielokolorowe jak i jednokolorowe. Zezwala nam to na przystrojenie choinki przykładowo na biało lub w odcieniu srebrnym i niebieskim, a także zezwala na zastosowanie różnych kolorów. Bombki różnią się od siebie również kształtem. Tradycyjne bombki są w kształcie kuli. Wiele z nich przybiera również kształt inny przykładowo Mikołajów, grzybków czy gwiazdek. Moglibyśmy także spotkać coś tego typu jak bombka kot.
Poznań

Autor: Matt Popovich
Źródło: http://www.flickr.com
bombki także różnią się wielkością. Występują w rozmiarze od kilkunastu cm. Bombki różnią się od siebie także wzornictwem. Wśród gładkich bombek, które pozbawione są jakichkolwiek ozdób, możemy odnaleźć także modele, które opatrzone są różnorodnymi ornamentami. Możemy znaleźć bombki ręcznie malowane oraz zdobione koralikami czy kamyczkami. Do dzisiejszego dnia bombki wykonane ze szkła cieszą się niezwykle dużym powodzeniem przez wzgląd na ich estetyczne zalety oraz na elegancję. Pomimo swych zalet szklane bombki posiadają tę wadę, że są bardzo delikatne. Niezamierzone ich upuszczenie albo osunięcie się z gałązki choinki, zakończy się rozbiciem bombki.

Dla typowych bombek alternatywą są bombki z materiałów sztucznych, które kolokwialnie są nazywane bombkami nietłukącymi się. Nie trzeba się obawiać stłuczeniem takiej bombki, zatem dziecko bądź zwierzę nie skaleczy się ostrymi odłamkami.