zbliżenie - zdjęcia

Jakie mają znaczenie rozmaite koszulki i opakowania przy przechowywaniu płyt winylowych i CD.

W naszych mieszkaniach znajduje się coraz większa ilość płyt DVD i CD. Kupuje się na nich muzykę i różne programy, wielu ludzi także robi na nich archiwizację.

konkurs
Autor: Mercure
Źródło: Mercure
Płyty kupować można pojedynczo, w kopertach czy pudełkach, albo w postaci krążków, na jakich może się ich znaleźć nawet kilkadziesiąt. Niekiedy płyt robi się tak dużo, szczególnie jeżeli znajdują się one w pudełkach, że zaczyna brakować miejsca na nie w domu. Jeżeli ktoś nie chce się ich pozbywać, to zastanowić się może nad tym, żeby je poprzekładać do papierowych lub foliowych opakowań. Takie koszulki na cd nie będą praktycznie zajmowały miejsca, więc ich użycie z pewnością rozwiąże problemy z brakującym miejscem. Można w takiej sytuacji kupić jakieś stylowe pudełko, do jakiego bez problemów wejdą wszystkie posiadane zbiory. Dużą zaletą tego typu etui będzie też to, że na zwykłej drukarce można na koszulkach wydrukować ciekawe podpisy, dzięki którym będzie wiadomo, co się w nich znajduje.
zbliżenie - zdjęcia
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu drukowanie zastosować można do wielu innych rzeczy, na przykład do przygotowania okładek na płyty winylowe. Nośnik ten od pewnego czasu przeżywa prawdziwy renesans, czarne płyty są cenione za prawdziwy, realistyczny dźwięk. W sklepach w ostatnim czasie zaczęło się pojawiać mnóstwo nowych pozycji, sporą popularnością cieszą się także używane, wydane przed laty.

Te ostatnie są często sprzedawane bez oprawek lub z oprawkami mocno zniszczonymi. Dlatego też po kupnie takich płyt można samodzielnie wykonać do nich okładki na winyle, jeśli się to porządnie zrobi, to będą wyglądały praktycznie jak nowe.