Jakie właściwości ma siemię lniane?

towary stworzone z lnu są utworzone z rośliny z rodziny liliowatych, które występują na obszarze o klimacie subtropikalnym oraz umiarkowanym.
Największa ilość rodzajów takiej rośliny rośnie w okolicach basenu Morza Śródziemnego, gdzie od bardzo wielu lat jest on wykorzystywany do różnego typu celów.

Mimo licznych właściwości zdrowotnych nasion lnu, na dosyć znaczny okres czasu odeszły w zapomnienie, przy czym z biegiem lat obserwujemy nadal rosnące zaciekawienie tą rośliną. Co należałoby wiedzieć o nasionach lnu, to jakie posiadają zastosowanie w medycynie naturalnej oraz kto szczególnie powinien jeść len mielony. W niniejszym tekście omówimy odpowiedzi na powyższe zagadnienia. Otóż len to roślina, która występuje licznie w różnorodnych miejscach na świecie. W Polsce także można spotkać aż 6 gatunków takiej rośliny, z czego największe znaczenie ma len zwyczajny.
len

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Pochodzi on z Bliskiego Wschodu i od tysięcy lat dostarcza surowca na przeróżne materiały, natomiast jego nasiona, które potocznie nazywane są jako siemię lniane, wykazują bardzo dużo pozytywnych właściwości terapeutycznych.

W tym miejscu odnajdziesz mnóstwo interesujących danych na omawiany wątek – wystarczy kliknąć na nasz odsyłacz (http://www.tortytorty.pl/44-perelki-cukrowe), a z pewnością dane tam umieszczone będą wartościowe.

Ze względu na to, że len zaliczany jest do grupy roślin oleistych, możliwe jest tworzenie z jego nasion oleju, który jest uznawany za jeden z najkorzystniejszych dla zdrowia. Jest to skarbnica wielu związków mineralnych i witamin, jakich z pewnością nie może zabraknąć w codziennej diecie. Nasiona lnu są źródłem steroli, białek, związków śluzowych czy licznych enzymów i kwasów organicznych. Regularne przyjmowanie takiego produktu z pewnością może uchronić żołądek czy zredukować poziom złego cholesterolu.

Jest w stanie poza tym poprawić pracę układu pokarmowego czy też poprawić formę włosów oraz skóry. Warto wiedzieć, że tylko 1 łyżeczka siemienia lnianego oznacza wartość energetyczną w wysokości ok. 35-40 kcal.