Zamek do drzwi

Jakie niebanalne rozrywki są aktualnie do dyspozycji, czym się charakteryzują tak zwane pokoje ucieczek.

Ludzie od wieków szukali rozrywek, nawet w czasach starożytnych wiedziano, że jak się ktoś miał gdzie się wybawić, to przekładało się to na jego zadowolenie. Barbarzyńskie igrzyska z tamtego okresu zostały zamienione na znacznie mniej brutalne ich odpowiedniki.

Wielu osobom może się wydawać, że w tej kwestii wszystko już wymyślono, co było do wymyślenia, lecz jak się okazuje, da się jeszcze jakimś oryginalnym pomysłem zaskoczyć. W ostatnim czasie przykładowo niezwykle modne się stają pokoje ucieczki, pojawiają się one coraz częściej we wszystkich większych miejscowościach w Polsce- http://www.questrooms.pl Idea tej zabawy jest bardzo prosta. W odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu pozostawia się grupkę ludzi, których celem będzie wydostanie się z pokoju w ustalonym czasie rozwiązując znajdujące się tam zagadki. Najczęściej będzie to 45 minut lub godzina, ale w razie potrzeby ten czas da się wydłużyć, jeżeli uczestnicy będą prawie kończyć. W zależności od rodzaju pokoju w zabawie może brać udział kilka osób, lecz wszystko jest tak zaplanowane, żeby nawet dwoje uczestników dało sobie radę z ukończeniem zadania.

Znak zapytania
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Aby opuścić escaperooms Gdańsk konieczne będzie rozwiązanie zagadek które się w środku znajdują i znalezienie wyjścia. Co jak się okazuje do najłatwiejszych nie należy, bo projektanci takich miejsc mają dużo sprytu i kreatywności. Każdy z pokoi będzie utrzymany w innym charakterze, każdy posiadał będzie swoje własne łamigłówki i tajemnice, więc w każdym przypadku będzie to duże wyzwanie. Bardzo dużą zaletą tego typu miejsc jest to, że można się w nich bawić w grupie. Zalecane jest wręcz, żeby taką próbę podjąć z przyjaciółmi lub znajomymi, bo w niejednym pokoju do wyszukania wyjścia będzie konieczna praca zespołowa. Dodatkowym czynnikiem, który znacznie utrudnia odszukanie rozwiązania, jest wiszący na ścianie zegar, który beznamiętnie odmierzając czas powoduje zdenerwowanie i stres pośród uczestników. Jeśli się uda wyjść w określonym czasie, to będzie to powód do dumy i zadowolenia, jeśli jednak poniesie się porażkę, to i tak cały pobyt będzie niezapomnianą, wyśmienitą zabawą. Szczegółowe informacje znajdziesz pod adresem: www.questrooms.pl/