Jeździectwo jako przewaga nad różnymi sportami

Jazda na koniu posiada wiele zalet, a główną z nich jest sposobność obcowania z pięknymi i wytwornymi zwierzakami. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem.
Niedużo jest dziedzin pozwalających jednocześnie czerpać rozkosz z uprawiania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzakiem i piękną naturą.

Laser Tag - paintball laserowy

Źródło: xsitelasertag.com
stadniny koni

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jazda na koniu (kliknij hipoterapia autyzm w www.stajniaiskra.pl…) to coś więcej niż zwyczajny sport. Wpływa ona świetnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Warto również wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie owej dyscypliny.
Kieliszki z szampanem dla gości weselnych

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Stadniny koni oferują szkoły jazdy konnej prowadzące lekcje dla dorosłych i dla najmłodszych na różnych stopniach zaawansowania – poznaj dodatkowe informacje. Zajęcia prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy pierwsze etapy w jeździectwie mają już za sobą, czekają cudowne rozciągłe obszary, gdzie przejażdżki konne dostarczają cudownych emocji i doskonałych widoków.
Jazda konna stosowana jest w hipoterapii, która jest stosowana w przypadku osób niepełnosprawnych, po ćwiczenia wskazane przy defektach sylwetki. Łagodne, kołyszące ruchy, jakie wykonuje koń (www) w stępie uspokajają mięśnie i zarazem narzucają odpowiednią sylwetkę. Jazda na koniu oddziałuje także pozytywnie na poprawę pracy systemu krążenia, także oddechowego.

Wszystko to odbywa się niezwykle subtelnie i z umiarem, toteż rehabilitacja nastręcza czasu, jednakże efekty są niemal pewne.
Jazda konna to nie tylko sama przyjemność i satysfakcja płynąca z korzystnej współpracy i przy sposobności zabawy ze zwierzakiem.