Kto taki wspomoże nas przy wycenie naszej nieruchomości?

Coraz mniej Polaków decyduje się kupić dom. Oczywiście główną przyczyną owego stanu rzeczy jest nadal skomplikowana sytuacja ekonomiczna kraju, zatem nawet bogatsi Polacy decydują się poczekać na podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. A poza tym, polskie banki sporo mniej chętnie decydują się na zaufanie człowiekowi – łatwo spostrzec sporo większą ilość odmów kredytowych. W jaki sposób w takim razie żyć? W jaki sposób sprzedać swoją nieruchomość? Na szczęście taki człowiek, który pozna sztuczki zwiększające sprzedaż, a do tego umiejętnie podejdzie do wszystkich działań, ma okazję bez najmniejszego problemu sprzedać własną nieruchomość.

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Być może to nieco zbytnio optymistyczny osąd, lecz generalnie jest tak, że jeżeli porządnie ogarniemy ten temat, zapewne nie będziemy czekali na kupca przez długi czas. A oczywiście nie można przesadnie obniżać ceny, ponieważ to akurat dla nas całkowicie nieopłacalne rozwiązanie. Bardzo dobrze, że rzeczoznawca majątkowy KGDM jest w stanie profesjonalnie ocenić wartość naszego domu, działki, itp. Należy skorzystać z usług oferowanych przez rzeczoznawcę, ponieważ zasadniczo jest to jedyna osoba, która umie się tym zająć. Kiedy ocenimy wartość swoim okiem, pewnie znacznie zawyżymy bądź obniżymy jego wartość. To niemal pewnik.

Nie powinniśmy zbytnio polemizować, gdy wycena nieruchomości zdecydowanie nie spodoba się nam – sprawdź oferty. Przecież rzeczoznawca posiada sporo większą wiedzę, wielkie doświadczenie, oszacował przecież wiele majątków. To pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu generalnie przydałoby się ufać.

Warto także zapamiętać, iż absolutna większość Polaków, Czechów, Niemców czy Amerykanów to wzrokowcy. Zatem bardzo ważne jest to, aby przed zaproszeniem do domu, miejmy taką nadzieję, że raczej nie na długo, najzwyczajniej sprawić, iż dom (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik smartvest) będzie bardziej elegancki, niż zazwyczaj. To niesamowicie istotna sprawa, bo przecież z całą pewnością zależy nam na bezproblemowej sprzedaży domu. Nie możemy również myśleć, że poszukiwanie nabywców przez Internet jest obecnie tak czy siak niekonieczne . Takie myślenie jest bezzasadne. Obecność w Internecie zwiększa szanse na sprzedaż nieruchomości.