Leasing pracowników to teraz niezmiernie powszechna forma zatrudniania ludzi przez firmy starające się zredukować wydatki

Wynajmowanie pracowników staje się w ostatnich latach niezwykle popularną formą zatrudnienia. Jest to taktyka, która umożliwia zredukowanie kosztów pracy oraz utrzymywanie zatrudnienia na minimalnym poziomie.

Da się w taki sposób zdobyć na przykład pracowników z zagranicy.
ekonomia

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - usługi

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ciekawi nas zatem leasing (leasing online) pracowników, to dobrze będzie trochę o tym przeczytać w Internecie. Jeżeli uruchomimy przeglądarkę i wstukamy właściwe słowa kluczowe, to z pewnością dostaniemy szybko dużo ciekawych wyników z adresami stron z poradami prawnymi. Jeśli pragniemy np., by pracownik z Ukrainy zrobił dla nas jakąś pracę, a jest on zatrudniony w innej firmie, to możemy zawrzeć z nią umowę dotyczącą najmu takiej osoby na wyznaczony okres, żeby była zatrudniona u nas. W ten sposób możemy płacić pracownikom wyłącznie wtedy, gdy ich rzeczywiście potrzebujemy.
Gdy wczytamy się w porady dostępne w Necie, to zobaczymy, że leasing pracowników jest dość często wykorzystywany. Największe zyski z niego ma oczywiście spółka, która takich pracowników otrzymuje. Może ona znacznie obniżyć koszty własnej działalności oraz wynajmować pracowników wyłącznie na konkretne miesiące. Związane jest to jednakże z kilkoma minusami. Pracownik z Ukrainy, który nie jest u nas na stałe, nie będzie bardzo związany z firmą i może wykonywać swoje obowiązki trochę mniej skutecznie – sprawdź informacje o pracowniku z Ukrainy.

Dobrze będzie zatem przemyśleć wszelkie za i przeciw oraz zastanowić się nad wypożyczaniem ludzi od innych firm, gdy będą nam niezbędni. Być może okaże się, że jest to idealne rozwiązanie dla naszej firmy.