Masz plan na biznes, ale nie wiesz, jak zdobyć pieniądze na początek?

Po polskiej ziemi chodzi wielu ludzi, w głowach których powstają świetne pomysły na biznes. Zdarza się jednak jednak, że nie nie wiedzą, jak się przebić, lub najzwyczajniej w świecie – nie mają finansów na start. Czy dobry pomysł ma szansę na pomocną dłoń?

ludzie biznesu

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie tak. Wartym uwagi rozwiązaniem stał się fundusz kapitału zalążkowego. O co chodzi? Człowiek z koncepcją na postęp branży nanotechnologicznej czy IT przychodzi do Funduszu. Ten ocenia, czy naprawdę jest potencjał. Jeżeli tak, w zamian za nie więcej aniżeli 50% udziałów, pomaga stworzyć firmę, zrobić biznesplan, udostępni lokum na siedzibę i sprzęt.

To jest bardzo absorbująca tematyka i warto ją poznać bardziej, więc bez zwłoki sprawdź szczegóły w źródle, który znajduje się tu.

Przedsiębiorstwo krok po kroku będzie rosnąć, ponieważ kwoty z dofinansowania wspomogą jej towar czy usługi. Fundusz kapitału zalążkowego to zatem idealne rozwiązanie dla rodzących się przedsiębiorstw. Ważne, iż tego typu środki finansowe ulokowane są na terenie wszystkich polskich województw (łódzkim, małopolskim, śląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim…).

Czy doradca NewConnect pomoże w zadebiutowaniu na rynku akcji?

Tak. Czym właściwie jest rynek akcji NC? To rynek dla niewielkich, dobrze rozwijających się firm, które do następnego rozwoju potrzebują dodatkowych pieniędzy. Otrzymane od inwestorów mają za zadanie przysłużyć się większemu wzrostowi.

biznesmeni po pracy

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek jest również nęcący dla inwestorów, gdyż mają łatwy dostęp do właścicieli przedsiębiorstw, których pomysł na biznes jest tak niezwykle interesujący, iż w przyszłości może przynieść miliony. Alternatywny rynek akcji to prawidłowe miejsce na debiut przedsiębiorstw z branży biotechnologicznej czy informatycznej. Należy jednak mieć świadomość, iż przygotować do pierwszych kroków na NC może jedynie autoryzowany doradca jak na . tego typu współpraca jest obowiązkowa. Nie każdy doradca (zobacz doradcy kredytowi dolnośląskie) NewConnect może pochwalić się spektakularnymi debiutami, jednak jedni z najlepszych na rodzimym rynku potrafią wprowadzić nawet do kilku spółek. Listę certyfikowanych doradców można odnaleźć na stronie internetowej NewConnect. Którego właściwie wybrać, decyduje spółka, ponieważ to właśnie ona finansuje jego obsługę.