mikołaj

Mikołajki jako bardzo znaczący dzień zwłaszcza dla najmłodszych

Mikołajki to niezwykle istotny dzień zwłaszcza dla najmłodszych. Nastał już listopad i zostało niewiele czasu, aby zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać ten istotny dla własnych dzieci dzień.
Ten szczególny dzień świętego Mikołaja świętujemy 6 grudnia.

przykładowe plakaty
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
mikołaj
Autor: YES Biżuteria Sp. z o.o.
Ów dzień ma niebanalna historię. Określenie tego nadzwyczajnego dnia wywodzi się od świętego biskupa Mikołaja z Miry, który zmarł 6 grudnia na terytorium obecnej Turcji. Był osobliwą osobą, która jak głosi opowieść własnym majątkiem dzielił się z ubogimi, nie objawiając swojej tożsamości. Podobno w nocy pannom ofiarowywał posag, natomiast żebrakom posiłki. Według wyobrażeń i przekazów Mikołaj zwykle posiada wydatny brzuszek, ubiera czapkę z pomponem i ubrany jest w czerwony płaszcz z białym futerkiem. Mikołajki to dzień w szczególności znaczący dla naszych najmłodszych. W zależności od rejonu ich buty wypełniają się wszelkiego rodzaju słodyczami. Wierzą w to, że to on daje im podarunki. To samo dotyczy Świąt Bożego Narodzenia. Kiedy przychodzi wieczór najmłodsi wypatrują pierwszej gwiazdki, bo właśnie wtedy przychodzi Mikołaj, który przynosi prezenty. Wyczekiwania latorośli są wówczas większe niż w dzień świętego Mikołaja. Rodziciele mają ułatwione zadanie jeżeli dziecko napisało list do Mikołaja ze specjalnymi życzeniami, wtedy mogą z tej lity wybierać podarek pasujący im cenowo i właściwy z zainteresowaniem dziecka.

Wybierając podarek dla dziecka powinno się szczególną uwagę zwrócić na jakość i właściwe certyfikaty. To jest nadzwyczaj istotne, w szczególności jeśli chodzi o malutkie dzieci.