Mitra biskupia to czerwona czapka, którą brzdące niekiedy wykonują z okazji 6 grudnia

Dzisiejszy Mikołaj, którego znamy z reklam, mało ma wspólnego z dawnym obrazem Mikołaja, który żył dawno temu.
W szkołach często w dzisiejszych czasach robi się inscenizacje dla smyków z okazji dnia Mikołaja.

biskupia czapka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o to, żeby brzdące poznały prawdziwą historię świętego, który podrzuca dzisiaj prezenty. Czasami mają one za zadanie przebrać się za tego prawdziwego Mikołaja, który został świętym oraz był także biskupem. Nosił on czerwony płaszcz oraz czerwoną mitrę biskupią. Takiego rodzaju strój mamy możliwość zrobić samodzielnie lub kupić. W internecie wyszukamy znaczną liczbę witryn, które oferują cały kostium Mikołaja. Znajduje się tam też biskupia czapka. Trzeba jedynie kupić dobry rozmiar.

W sytuacji, kiedy będziesz poszukiwać pokrewnych porad, to te wskazówki z www (http://artykulyreligijne.pl/ikony-religijne) z pewnością wydadzą się Tobie niezwykle użyteczne.

Czapka biskupia musi być oczywiście wysoka. Na wielu obrazach pokazujących świętego mamy możliwość sprawdzić, jak mniej więcej mógł prezentować się jego strój. Jeśli natomiast mamy zamiar zrobić tę czapkę sami, to można zrobić ją na dwa sposoby. Można po prostu zrobić ją z czerwonego papieru technicznego, który jest gruby, lub na papier przykleić czerwony materiał, by czapka wyglądała bardziej elegancko. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o krzyżu. Musi być on złoty albo choćby żółty.

Przy bardziej zaawansowanych projektach na tych złotych paskach, które będą tworzyć krzyż, możemy nakleić ładny czerwony wzorek. Namalowanie albo wycinanie go może być zbytnio ciężkie, więc najlepszą opcją będzie kupienie gotowego ornamentu i przyklejenie go.