tort

Nie obawiajmy się świętować, to wręcz nasza powinność. A każde święto zasługuje na wartościowe celebrowanie

Nie brakuje okazji do świętowania. Życie daje nam mnóstwo powodów do świętowania. Niestety, nasze życie nie składa się wyłącznie ze świąt, więc zdarzają się gorsze dni, a nawet tragedie, jakie najlepiej przeżyć w smutku i zadumie. Na szczęście jednak, każde szczęśliwe dla nas wydarzenie możemy świętować, jakbyśmy zdobyli coś najważniejszego w życiu. I tak w istocie jest, ponieważ przenosimy góry w szczęśliwe dla nas dni. W zależności od święta są to rocznice, urodziny bądź triumfy, za które warto wznieść toast.

tort
Autor: Peter
Źródło: http://www.flickr.com

Warto się cieszyć, gdy nasz przyjaciel obchodzi kolejne urodziny lub spotykamy kogoś po kilku latach, warto cieszyć się z taką osobą, że tyle lat przeżyliśmy i możemy dalej świętować. W życiu bowiem, jak to widać czasami nic nie jest nam zagwarantowane na 100%, każda rzecz jest tylko na chwilę, nasze życie jest w zasadzie tylko na jakiś czas i nie wiadomo, kiedy się skończy. Dlatego tak ważnym jest, żeby świętować jego każda chwilę.

Wiadomo, że robienie tego przez cały czas nie jest możliwe, gdyż mamy swoje sprawy i prawdziwe życie, o które możemy zabiegać. Możemy co prawda w ciszy triumfować, lecz to nie będzie to samo, gdy możemy z osobą, którą lubimy czy kochamy wznieść toast za kolejny sukces. Bo prawda jest taka, iż sukcesy smakują najlepiej, kiedy można się nimi cieszyć z innymi. Jakby to było, gdybyśmy odnosili sukcesy, ale nie mielibyśmy sposobności, do świętowania ich z innymi. Byłoby to smutne, co więcej, nie moglibyśmy cieszyć się w pełni naszym szczęściem. Warto również cieszyć się okazale, zorganizować coś, żeby podkreślić ten sukces. Zakupić tort lub torty na zamówienie (zob.: torty Wrocław), pomyśleć o pozostałych atrakcjach i cieszyć się prawdziwie, zaakcentować to wystrzałową imprezą.

tort
Autor: Michael Kopp
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy pamiętać o tym, gdyż w życiu takie właśnie wspaniale wydarzenia przeplatają się ze zdarzeniami raczej mało wesołymi lub chociażby przeciętnymi, których nie będziemy rozpamiętywać. Tym bardziej powinniśmy być bardziej uczuleni, żeby celebrować sukcesy, które niejako są esencją naszego życia. Kto wie ponadto, jak dużo będzie ich w życiu i czy obecny sukces nie będzie ostatnim. Dlatego też właściwe świętowanie takich wydarzeń nie jest niczym złym, to raczej stan bardzo pożądany, wręcz konieczny.