Nowatorskie i wydajne podejście do zarządzania procesami biznesowymi – zalety i wady six sigma

Każda firma, chcąc w odpowiedni sposób spełniać oczekiwania swoich klientów musi wypracować odpowiednią jakość, powiązaną z jednoczesnym pilnowaniem wydatków. Jeżeli zaniedba się obie te sprawy, to albo produkty będą kiepskiej jakości, co szybko odbije się na wynikach sprzedaży, albo koszty tak bardzo wzrosną, że trudno będzie wypracować należyte zyski.

Żeby zachować równowagę pomiędzy kosztami produkcji i jakością wiele firm uruchamia specjalne techniki, pomagające w planowaniu i usprawnianiu produkcji. Zresztą dotyczy to każdej sfery biznesowej, nie tylko opartej na produkowaniu towarów. Przy zastosowaniu zaawansowanych technik da się w znacznym stopniu zmniejszyć koszty i poprawić procesy które zachodzą w firmie, dzięki czemu będzie się ona mogła rozwijać i nie pozostawać w tyle za konkurentami. Jedną z najpopularniejszych tego typu technik jest Six Sigma, stosowana przez większość największych firm na świecie.

Ekscytuje Cię ten nieszablonowy wpis? Jeżeli tak, ponadto zajrzyj koniecznie (https://eena.pl/) na materiał, który został umieszczony tutaj – on także wzbudzi twoją ciekawość!

Polepszana od kilkudziesięciu lat znalazła zastosowanie w zasadzie w każdej odmianie przemysłu, a skuteczność jej jest potwierdzona licznymi sukcesami firm które jej używają.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Technikę Six Sigma można zastosować w każdej z firm, nie ma się więc czemu dziwić, że six sigma szkolenie dla managerów i kadry zarządzającej cieszą się bardzo dużą popularnością. Na rynku działa kilka firm, oferujących takie szkolenia, i z reguły łączą one teoretyczne podstawy z praktycznym wykorzystaniem w czasie realizacji konkretnych projektów.

Niektórzy organizują wręcz six sigma szkolenie w przedsiębiorstwach, w których są zatrudnieni uczestnicy kursu, tym sposobem cała wiedza praktyczna jest przekazywana na projekcie, jaki dotyczy danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu osoby się szkolące uczą się w znanym sobie środowisku pod okiem profesjonalnych instruktorów, i tego typu forma praktycznych ćwiczeń będzie dla wielu bezcenna. Jeżeli ktoś pracuje już w takiej metodologii i zechce rozszerzyć zakres swoich umiejętności, to najlepszym wyjściem będą dla niego szkolenie black belt, znacznie poszerzające możliwości osób, które je kończą. Czytaj też