impreza

Obsługa techniczna każdej imprezy – co powinieneś w tym temacie się dowiedzieć

Idealne rozwiązanie, kiedy chodzi o imprezę masową to zwrócenie na nią uwagi jak największej ilości ludzi. Osoby, które przychodzą na takiej imprezie chciałyby doskonałej jakości, nawet, jeśli nie musiały płacić za wstęp ani grosza. A by wszystko świetnie było słychać niezbędni są ludzie. Taka obsługa techniczna imprez to niezmiernie istotna sprawa. Niektórzy myślą, że to banalna sprawa, ale w rzeczywistości tak nie jest.

W sumie nigdzie się za bardzo tego człowiek nauczyć nie może, chyba, że na samych imprezach. Więc jeżeli w przyszłości mamy ochotę działać, jako technik na wielkich imprezach, to naprawdę dobrze wkręcić się najpierw zupełnie wolontaryjnie w tego typu imprezy. A potem, kto wie. Oczywiście często w obsłudze technicznej są bardzo dobrzy muzycy, którzy dbają o nagłośnienie (wynajem (polecamy czytaj o obsłudze imprez)). Jednak są również ludzie, którzy zajmują się sensownym porozkładaniem kabli i odpowiednim oświetleniem. Oświetleniowcy to też inny krąg. Ogółem grup , które zalicza się do ogółem obsługi technicznej jest wiele. Trzeba się dowiedzieć, co i jak tam funkcjonuje i posłuchać o tym gdzie się wybrać, na jaki kurs, albo do jakiej szkoły się zapisać, by rzeczywiście być świetnym w tej robocie. Czasem zespoły posiadają swoich ludzi i to oni zawsze jeżdżą z nimi na koncerty, by nad wszystkim panować.
impreza
Autor: Bolo de Caneca Confeitaria
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie oraz nagłośnienie na imprezach

Gdy idziemy na koncert chcemy ujrzeć świetne show. A jest to realne nie tylko dzięki genialnym gwiazdom, dla których wyruszyliśmy na koncert, ale też dzięki ludziom z obsługi technicznej, bo to właśnie osoby z obsługi robią wszystko by oświetlenie sceniczne było odpowiednie i by nagłośnienie estradowe nie szwankowało (wynajem (polecamy poznaj Eventroom)). Dlatego jeśli chcielibyśmy dać dobry koncert musimy zaufać ludziom z obsługi technicznej, że wiedzą, co robią. Oczywiście przed samym występem jest również próba, na której można wszystko posprawdzać.

Jeśli ruszamy na koncert i na przykład muzycy są w dobrej kondycji, nagłośnienie jest dobre i oświetlenie robi klimat, to naprawdę po tego rodzaju imprezie mamy maksimum energii (wynajem (polecamy sprawdź ofertę Eventroom)). A kiedy niestety nagłośnienie będzie szwankowało i oświetlenie będzie do bani, to choćby nie wiem jak gwiazdy się starały, będzie im ciężko dać ludziom swoją energię.