Organizacja obiadu z okazji pierwszej komunii dziecka

Dzień pierwszej komunii to moment bardzo ważny w życiu wszystkich dzieci wychowanych w wierze katolickiej. Od długiego czasu wydarzenie to poza wartością religijną wiąże się także ze świętowaniem, mającym czysto świeckie podłoże. Również w Polsce od dosyć dawna praktykuje się rozmaite zwyczaje, do których należy na przykład obdarowywanie dzieci prezentami w tym dniu.

Autor: WTL photos
Przede wszystkim jednak uroczystości w dniu komunii łączą się z tym, że cała rodzina przyjeżdża i spotyka się przy wspólnym stole.

Nasz link do www namioty wynajem zaskoczy Cię niebywale korzystnie. Wyszukasz tam ogrom drobiazgowych postów. W takim razie nie zwlekaj i wejdź tam!

Metody świętowania tego dnia ulegały zmianom w czasie analogicznie jak zmianom ulegały stroje komunijne dzieci. Komunia dawniej wielu osobom kojarzyła się z garniturami dla chłopców i sukienkami dla dziewcząt, obecnie natomiast w dużej liczbie parafii stroje dla chłopców i dla dziewcząt są w kolorze białym i stosunkowo podobne do siebie. Dla rodziców dziecka komunijnego ten czas wiąże się z wieloma wyzwaniami, do jakich zalicza się przykładowo urządzenie specjalnego przyjęcia.

Zaproszone osoby i menu
Przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej można urządzić na różne sposoby – . Dużo w tej chwili uzależnione jest od tego, ilu gości się zaprasza. Jako pierwszą trzeba rozważyć kwestię tego, czy organizować przyjęcie w wynajętym pomieszczeniu czy w mieszkaniu. Jeżeli w swoim mieszkaniu posiada się wystarczające warunki, to najkorzystniej wybrać tę właśnie możliwość. Na wydarzenie takie wypada zaprosić w pierwszej kolejności bliskie osoby, w tym rodziców chrzestnych dziecka. Należy także przemyśleć sprawę potraw serwowanych na tym przyjęciu. Warto dowiedzieć się przykładowo, czy w gronie zaproszonych gości nie ma osób uczulonych na jakieś składniki w pożywieniu.

Wygląd stołu na tę uroczystość
Osobną sprawę, również bardzo ważną, stanowi dekoracja stołu komunijnego. Stół komunijny można zorganizować i udekorować na dużo rozmaitych sposobów. Pomysłów można poszukiwać na przykład na stronach internetowych. Na pewno typowym i sprawdzonym sposobem jest ozdobienie stołu z przewagą białego koloru. Poza tym mile widziane są także dekoracje w postaci żywych kwiatów i dekoracyjnie składanych serwetek. Można pokusić się również o ozdobienie krzeseł, jak również pozostałych elementów jadalni.