Oryginalna pamiątka z wesela

Czy można jeszcze zaskoczyć gości weselnych w czasie odtwarzania reportażu z Waszego wesela? Rzecz jasna! Film weselny wykonany z dronu jako uzupełnienie do całej realizacji przyniesie pamiętne wrażenia. Nieosiągalna ekstrawagancja? Niekoniecznie! Taki film mogą zrobić poniektóre atelier. Mają one świadectwa kwalifikacji UAVO uprawniające do wykonywania tego typu zamówień. Jest to oryginalna pamiątka.

W jaki sposób wygląda filmowanie z powietrza? Przeminęły czasy, kiedy operatorzy aparatów wsiadali do aeroplanów lub helikopterów oraz fruwali ponad głowami aktorów. Zwykłego „zjadacza chleba” nie było stać na tego rodzaju szaleństwo. Dziś do kręcenia zdjęć z lotu ptaka w hollywoodzkich produkcjach czy w trakcie piłkarskich meczów, używa się w sposób zdalny sterowanych bezzałogowych statków powietrznych. Nie stoi nic na przeszkodzie, by spożytkować je również na waszym ślubie. Najlepiej wypożyczyć taki cudo nie tylko na sam ślub, ale też na sesję w plenerze. Pamiątka będzie wiekopomna.
Ślub

Źródło: epena.pl
Do tego typu celów używa się zdalnie sterowanych Quadrocopterów z gimbalem do uchwytu a także stabilizacji mini kamer lub aparatów. Obraz „widziany” przez obiektyw zostaje transmitowany drogą radiową w czasie rzeczywistym na ekran monitora, co pozwala w pełni nadzorować akcję jak też optymalizować ujęcia. Drony, sterowane przez operatora z dołu latają na optymalnej wysokości 300 m. Co prawda zasięg posiadają większy, gdyż do 1 km, jednak nie ma konieczności aż tak wysokich ujęć. By korzystniej wyeksponować parę młodą bezzałogowy statek powietrzny może bez ryzyka obniżyć się na wysokość zaledwie paru centymetrów.

Jak wiele kosztuje filmowanie z powietrza? Koszt podobnej usługi to 300 – 1000 zł zależnie od metody użycia. W ślubnym budżecie na ten cel warto zatem przeznaczyć kilka złotych na coś, co ubogaci waszą pamiątkę w ujęcia z lotu ptaka. W wypadku wesela 30 minut kamerowania z góry zdecydowanie starczy.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj archiwizacja łódź inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Kwestia kilku ujęć do całości filmu. W plenerze także dobrze jest dodać kilka klipów z lotu. W końcu wesele mamy raz w życiu a pamiątka w postaci fotografii lub filmu to pamiątka także dla naszych dzieci a może nawet dla wnuczków. Z całą pewnością warto zagospodarować wymienioną kwotę w naszym budżecie ślubnym.