Parę wskazówek odnośnie usługi filmowania na weselu

Planujecie ślub? Na pewno chcecie mieć pamiątkę, którą można pokazać znajomym bądź przywołać magię tego romantycznego dnia. Oto kilka porad odnośnie zamawiania usługi filmowania wesela.

kamera

Autor: Miquel Angel Pintanel Bassets
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy pamiętać, że wideofilmowanie wesel to taki rodzaj usług, które trzeba zamówić z dużym wyprzedzeniem. Jeśli zależy nam konkretnej firmie warto zawrzeć umowę, by mieć z głowy już jedną rzecz mniej- alternatywa.info.pljbardziej oblegane miesiące to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, dlatego czasem najlepsi kamerzyści mają zapełniane kalendarze nawet na rok do przodu. Pozostałe miesiące są zazwyczaj mało oblegane, zatem terminy są łatwiej dostępne. Poza sezonem można także liczyć na niższe ceny.
Jeśli widzimy po udostępnianych materiałach, że kamerzysta spełnia nasze oczekiwania, ale chcemy mieć szansę na poszukiwanie ideału, powinniśmy mimo wszystko zamówić termin, na wypadek gdybyśmy nie znaleźli innej opcji. Nie koniecznie musimy szukać tylko w swoim mieście. Jeżeli interesuje nas kamerzysta Kraków, Poznań, Wrocław to miejscowości, które możemy wybrać bez względu na odległość od planowanego miejsca ślubu, pamiętajmy jednak, że w takiej sytuacji cena usługi może być trochę wyższa- czytaj. Termin planowczytajślubu ma wpływ nie jedynie na dostępność usług czy koszt, ale również same efekty pracy kamerzysty. Są plusy i minusy różnych pór roku.

sala weselna

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład wybierając kwiecień, maj mamy pewność, iż klimat będzie na pewno mniej dokuczliwy niż w szycie lata. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz bądź w tłumie gości na sali weselnej może być ciężej uchwycić radosne twarze. Natomiast minusem zimy jest szybko zachodzące słońce a co za tym idzie ciemność na dworze. To może utrudniać realizację wysokiej jakości nagrania, gdzie wszystkie szczegóły powinny być dobrze widoczne. W zimie lepiej, by życzenia były składane przez gości w sali weselnej, tak aby móc odpowiednio utrwalić ważne chwile.