Po pogrzebie musimy pomyśleć o kwestii nagrobka

Wiadomo, że każdy z nas umrze. Nie jest to dla nas coś przyjemnego, w sensie rozmyślanie o tym. Ale, kiedy chowamy bliskiego nam człowieka, doskonale wiemy, że poza zorganizowaniem pogrzebu będzie trzeba postawić pomnik, a konkretnie wybrać firmę kamieniarską, która zrobi nam pomnik i go postawi. Najczęściej wybiera się pomniki granitowe, bo są one trwałe i naprawdę ładnie się prezentują.

Wiadomo, że sporo ludzi powie, że jak ktoś nie żyje to wszystko mu jedno, ale z szacunku do osoby, którą pochowaliśmy i dla pamięci o niej, musimy zorganizować środki na pomnik. Bywa tak, że mamy kryptę rodzinną i wtedy nie będziemy zmuszeni do stawiania nagrobka. Często rodzinne krypty są stworzone właśnie z granitu, gdyż jest to jeden z lepiej sprawdzających się na cmentarzach materiałów.

Można obejrzeć zanim zamówimy

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy kupić nagrobek to najczęściej mamy kłopot. Nie chodzi o to, że nie możemy się zdecydować, co do tego jak ma wyglądać nagrobek, a raczej o to, że w ogóle doszło do tej sytuacji, że musimy taką rzecz wybierać. Często jeszcze jesteśmy w szoku po śmierci bliskiej osoby i w sumie ciężko nam o czymkolwiek myśleć, a co dopiero o czymś, co przypomina, że kogoś zabrakło już na tym świecie. Jednak nagrobek wybrać trzeba. Dobrze jest zobaczyć nagrobki galeria firmy, na którą postawimy – kliknij tutaj. To pomoże nam wybrać odpowiedni nagrobek. Przedsiębiorstwa kamieniarskie pozwalają na wybór kamienia, z którego będzie stworzony nagrobek. Przedstawiają koszt i przybliżony czas ogarnięcia danego zamówienia. Z tego powody trzeba porządnie przejrzeć galerię, by postawić na nagrobek, który według nas będzie najlepszy. Trudno tu mówić na chłodno o designie, o gabarytach pomnika, bo tak naprawdę najwięcej zależy od tego, ile środków możemy przeznaczyć.

Sporo osób idąc do firmy kamieniarskiej mówi na wstępie jaką dysponują kwotą na nagrobek. W tym momencie pracownik pokazuje, jaki nagrobek firma za taką kwotę da radę postawić – link. Obserwujemy na nekropoliach całe mnóstwo mniejszych lub większych nagrobków, a niektóre według nas są dobrze zrobione. Tak, więc można też powiedzieć w zakładzie kamieniarskim, że chcemy mieć taki nagrobek, który widzieliśmy gdzieś na cmentarzu, musimy tylko pokazać fotografię. Takiego samego nagrobka przedsiębiorstwo kamieniarskie nie zrobi, ale na sto procent da radę stworzyć podobny.