Prezenty – jak je wybierać, by sprawiały radość

Urodziny, imieniny, rocznice, święta – okazji do wręczania sobie wzajemnie upominków jest jak najbardziej wiele. I dobrze, wszyscy lubimy przecież dostawać podarki, ale często lubimy je również wręczać. W końcu jest to świetny sposób na pokazanie najbliższym, jak ważni są dla nas, że się dla nas liczą i że nam na nich zależy. Jednak wybieranie właściwych prezentów to także sztuka. Nie jest to takie proste, jak moglibyśmy uważać i nie każdemu to wychodzi. A nie ma chyba nic bardziej przykrego niż rozczarowanie w oczach bliskiej osoby po rozpakowaniu otrzymanego od nas podarku. Dlatego o wyborze prezentu najlepiej pomyśleć odpowiednio wcześnie i dobrze zaplanować, co by to mogło być, a nie iść na żywioł.

otwieranie prezentu

Autor: Gordon
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie jeśli chodzi o prezenty można podzielić na kilka kategorii. Tak naprawdę chyba jak już to tylko dzieci cieszą się ze wszystkiego, co się im da. Dorośli jeśli o to chodzi bardziej krytyczni. Są tacy, którym zależy w szczególności, żeby prezent był ładny, ładnie się prezentował. Mają zastawione całe półki różnymi bibelotami, figurkami, a na ścianach mnóstwo obrazków i wciąż się cieszą, gdy dostaną jeszcze więcej tego typu rzeczy.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to kliknij też ten link – równie ciekawe materiały znajdują się w najnowszym tekście (http://pomnikiwroclaw.pl/oferta.html).

Dla innych natomiast najważniejszy jest praktycyzm. Lubią rzeczy, które mogą być im w czymś pomocne, które na pewno wykorzystają. Mogą to więc być na przykład ubrania – dla kobiet bezrękawniki damskie lub roby pascafe, a dla panów koszule czy też krawaty – lub sprzęt gospodarstwa domowego, naczynia, pościel, czy inne tego rodzaju dodatki – staniki łódź.

urodziny

Autor: Christian Stocker
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie wybierania prezentu warto mieć jednak wyczucie, wiedzieć, na co możemy sobie wobec danej osoby pozwolić. Jest to związane ze stopniem bliskości i zażyłości. O ile na przykład staniki łódź to udany prezent od męża czy przyjaciółki, to już koleżanka z pracy, otrzymując od nas na urodziny staniki rozmiar d może się poczuć nieco zażenowana – polecany artykuł. Przed zakupem jakiegokolwiek prezentu warto zatem pomyśleć nad tym, jak poczuje się adresat, gdy go otrzyma. Czy na pewno będzie zadowolony? Czy jego odczucia jak najbardziej będą pozytywne? Czy na sto procent będzie się cieszył? Jeśli nie jesteśmy pod tym względem całkowicie przekonani, może warto jeszcze się zastanowić i rozważyć inne opcje. Jest szansa, że przyjdzie nam na myśl jeszcze coś bardziej interesującego.