Polonia w Edynburgu

Edynburg jest miastem stołecznym Szkocji oraz jej kluczowym ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym i gospodarczym. Zlokalizowany jest w niesłychanie malowniczym regionie na siedmiu wzgórzach.

Polka

Autor: www.sits.eu
Źródło: www.sits.eu
Jest złożony z Nowego i Starego Miasta, które było założone, aby poprawić panujące tutaj dawniej warunki życia. Obecnie Edynburg jest miejscem, które polubili Polacy poszukujący pracy, a ich liczba nieprzerwanie się podnosi.

Utworzyła się tzw. Polonia, która najbardziej zaczęła przybierać na rozmiarach po wkroczeniu Polski do UE. Aktualnie polska grupa jest wyjątkowo wyjątkowo ważnym elementem społeczności edynburskiej. Istnieje tutaj dużo sklepów oraz biur specjalizujących się we wsparciu prawnym dla pozostających w tym kraju Polaków.

Nad wyraz popularne są również grupy, które pomagają odnaleźć się nowoprzybyłym na obcym obszarze oraz w zmaganiach się z powszednimi wyzwaniami. Takie ośrodki pomagają w uzyskiwaniu świadczeń socjalnych, rejestrowaniu firm, zapisywaniu dzieci do szkół czy nawet proponują porady psychologiczne. Tęsknota za rodziną, która została w Polsce, jest dla niektórych strasznie bolesnym doświadczeniem. Zwłaszcza, jeżeli nie są to wyłącznie brat albo siostra, ale żona czy małe dzieci.

Edynburg to nie tylko praca i nowe miejsce życia, ale też zwykła codzienność – zakupy, randki oraz spędzanie czasu na różnorodnych rozrywkach. Polacy muszą się nauczyć działania w nowym świecie, który

mężczyzna

Autor: Sergey Vladimirov
Źródło: http://www.flickr.com

często będzie domem na niezwykle długi czas bądź nawet – na zawsze, jeżeli tylko zdołają się tutaj zaaklimatyzować oraz znaleźć pracę odpowiadającą ich oczekiwaniom, a także pozwalającą na godne życie. Przyjechanie do Edynburga jest obecnie niebywale łatwe, albowiem działają tanie linie lotnicze. Wystarczy jedynie kupić bilet, by dostać się na międzynarodowe lotnisko w Edynburgu. To jedynie 13 km od centrum prezentowanego miasta.

Czasem dobrze jest zdecydować się na opuszczenie rodzinnego kraju, ponieważ można zyskać szansę na lepsze życie. Dużo prościej jest pojechać z rodziną, niż samemu borykać się z problemami aklimatyzacji, bowiem wspólnie prościej jest stawić czoła nieżyczliwościom losu. Jeżeli jednak nie chcemy zostać tu na dłużej, dobrze choćby udać się na krótką wycieczkę.