Popularność serii powieści o Geralcie z Rivii oraz ukazanie się kolejnej odsłony

Powieści Andrzeja Sapkowskiego od dawna cieszą się ogromną popularnością na terenie Polski, a także na całym świecie. Bez wątpienia najpopularniejszą serią wymienionego autora są książki o Wiedźminie. Na podstawie tych książek wydano film, serię komiksów oraz gry komputerowe. Wszelkie te elementy są ogromnie popularne w różnych krajach, zwłaszcza gra zdobyła ogromną liczbę fanów.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co zafascynowało odbiorców na całej Ziemi, jest zapewne osoba głównego bohatera, jak również cały świat przedstawiony w opowieści. Jest to świat, gdzie magia występuje i jest na co dzień wykorzystywana. W historiach tych pojawiają się również mitologiczne istoty, a granica między dobrem a złem jest stosunkowo wyraźnie wytyczona. „Wiedźmin” nie jest jednak standardową baśniową opowieścią, sam język wykorzystywany przez autora jest daleki od sielanki znanej z baśni. W ten sposób tak duża liczba ludzi z całej Ziemi może utożsamiać się z postaciami występującymi w książkach.

Kolejna odsłona serii

Dwa lata temu światło dzienne ujrzała nowa część, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z opowieści o wiedźminie. Jeśli chodzi o powieść Sezon Burz, Sapkowski stosunkowo późno podał informację o zamiarach jej stworzenia.

Jeśli potrzebne Ci dodatkowe informacje na omawiany tu wątek, to bez wątpliwości przyda Ci się to bogate wiarygodne źródło.

Mimo to emocje miłośników serii były niezwykle gwałtowne, ponieważ nadzieję na ukazanie się nowej części miało bardzo wiele osób. Na podstawie książki wydano także audiobook. Ta wersja książki zdobyła do chwili obecnej niezwykle przychylne recenzje. Jest tak na przykład z uwagi na to, że w nagrywaniu tego audiobooka (serwis FonoPolis kliknij) uczestniczyło wielu cenionych aktorów.

Zarys fabuły serii

Seria Sapkowskiego opowiada o przygodach wiedźmina Geralta, który ze względu na specyfikę swojej osoby zajmuje się eliminowaniem wrogich istot stanowiących niebezpieczeństwo dla mieszkańców miast. Wiedźmin przeżywa różnorodne przygody w czasie swoich licznych podróży. Dokładnie przedstawiona została specyfika rasy wiedźminów, którzy odbywają specjalną mutację, by być lepiej przygotowanymi do wykonywania swoich obowiązków. W wyniku tych mutacji niektórzy kandydaci na wiedźminów giną, a ci, którzy przeżyją, zmieniają się z wyglądu i otrzymują różne nadprzyrodzone cechy.