Poszukujesz sposobu na zwiększenie zainteresowania u nabywców? Zorganizuj loterię z nagrodami!

Właściciele firm oferujących artykuły albo usługi, ciągle szukają sposobu, aby wzbudzać zaciekawienie wśród klientów i przyciągnąć ich do siebie. Podejmuje się szeroko zakrojone akcje marketingowe i promocyjne, projektuje różnorakie gadżety oraz materiały reklamowe. Istnieje jeszcze jedna skuteczna forma zdobywania konsumentów: konkursy i loterie.

kule do losowania
Klienci kochają konkursy!

Badania rynku ukazują, że klienci uwielbiają konkursy oraz loterie fantowe, ponieważ mogą w nich zdobyć wyjątkowo interesujące nagrody oraz produkty firmowe określonych marek. Na rynku ciągle pojawiają się informacje o rozpoczynających się zmaganiach konkursowych lub loteriach, w których klienci mają szansę wygrać ciekawe produkty, wycieczki lub bony. To bardzo skuteczna forma przyciągania uwagi nabywcy oraz zachęcania go, aby sięgnął po konkretny produkt. W momencie, jeżeli poszukuje się ciekawej formy reklamy, można zdecydować się na takie działanie, jednakże trzeba zadecydować, czy pomyślniejszą alternatywą okaże się organizacja loterii czy konkursu – na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc.

Wygoda uczestnika przede wszystkim

W momencie, gdy na względzie ma się komfort uczestników, lepiej decydować się na loterię. Udział w loterii nierzadko związany bywa z nabyciem jakiegoś artykułu, a następnie wzięciu udziału w losowaniu. Losowania nierzadko mają charakter cykliczny oraz odbywają się w określonym zakresie czasowym. W wypadku loterii organizator bywa zmuszony zapoznać się z aktualnymi przepisami dotyczącymi loterii fantowych. Przepisy te dosyć często się zmieniają więc za każdym razem, gdy pragnie się urządzić podobną loterię, trzeba pamiętać o stosownych formalnościach.

dane osobowe

Autor: Carol Pyles
Źródło: http://www.flickr.com
Ochrona danych osobowych jest bardzo ważna

Ludzie z wielką chęcią biorą udział w różnorakich konkursach, jednakże chcą mieć pewność, że wpisane dane osobowe okazują się bezpieczne w bazie organizatora. Nierzadko organizatorzy loterii oraz konkursów zastrzegają sobie, że dane klienta będą wykorzystywane i przetwarzane w celach marketingowych – .

Jeżeli objaśniana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów tu – te informacje także nie mogą pozostać pominięte.

Ta kwestia została regulowana specjalnymi przepisami i każdy organizator powinien ich przestrzegać.