Przyjście na świat potomka to najpiękniejszy moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał cały rok.
Każda mama powie, że pierwszy rok maleństwa jest niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu wyposażenie sal konferencyjnych, by uzyskać dodatkowe informacje na opisywany w tekście temat. Czekamy z niecierpliwością na twoją recenzję!

I nie chodzi tylko o mleko i przebieranie, ale o budowanie się pięknej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już wyłącznie o swym maleństwie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, aby mieć świadomość tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego dziecka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być również niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy również ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.