Przykładowe zalety wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach takie rozwiązanie się sprawdza.

Marzeniem wielu pracowników jest umowa na czas nieokreślony z pełnymi składkami, rzecz jasna w należytej wysokości. Lecz nadal jest sporo osób, które z jakiegoś powodu takiej umowy nie posiadają. Niekiedy wynikało to będzie ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie po prostu nie będzie możliwości na to, aby zyskać stałe zatrudnienie.

rozmowa kwalifikacyjna
Jest też sporo osób, który sobie cenią swobodę i niezależność, i po prostu nie chcą takich umów. Wolą one świadczyć pracę na własnych warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez obowiązku codziennego zbierania się do pracy. Rzecz jasna taki model pracy może się wiązać z tym, że przez pewien okres roku można nie mieć żadnego zajęcia, a potem trzeba będzie pracować znacznie więcej niż zwyczajowe 8 godzin.

Sytuacja tego typu ma na przykład miejsce w budownictwie. Między wiosną a jesienią pracownicy z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Lecz zima jest taką porą roku, że różnie może być z pracami, dlatego też często się zdarza, że w tym czasie duża ilość ludzi będzie miała przymusowy odpoczynek.

Obecnie coraz popularniejszy wśród firm w naszym kraju jest outsourcing kadr . Tu także w pierwszej kolejności wykorzystuje się go w firmach, w których jest sezonowość. Przykładowo branża handlowa i spedytorska zaczyna potrzebować większą liczbę pracowników w okresie przedświątecznym. Taki okres może trwać parę tygodni, i w tym okresie sporo firm powiększa załogę nawet o połowę, lecz nie podpisując z tymi ludźmi umów na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
W takich przypadkach całą obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, umowami i pensjami będzie się zajmować zatrudniona do tego celu agencja pracy (zobacz bon na zasiedlenie) szczecin, a firma wynajmująca kadrę z kolei będzie się rozliczała z tą agencją. Dla firm potrzebujących na przykład zwiększoną ilość pracowników w jakiś okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie (czytaj tu). Nie musi się wówczas martwić ani o szukanie tych pracowników, ani o ich zatrudnianie, jedynie składa w agencji zapotrzebowanie, a wszystkimi sprawami związanymi ze skompletowaniem załogi będzie się już zajmować jej pracownicy.