Reklama radiowa – jej cechy oraz wady, jak również jej opis.

Różnorodne istnieją formy reklamy. Najbardziej istotne są jednak reklamy pokazywane w tzw. starych mediach, czyli radiu, prasie oraz telewizji. To one stwarzają najwięcej pieniędzy i to z tego powodu kosztują one dosyć sporo pieniędzy. Jako przykład można zaserwować radio i reklamę w radiu. Reklama radiowa jest to taka metoda promocji, której główne koncepcje opierają się na słuchania. Nie da się ukryć, iż radio ciągle jest bardzo dochodowym miejscem na publikowanie reklam. Wyróżnia się parę kategorii reklamy radiowej. Pierwszą jest segregacja ze względu zasięgu działania reklamy. Na przykład nadawana przez stacje radiowe regionalne lub ogólnokrajowe.

radio

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Następną zaletą nadawania reklamy (zobacz również grawerowanie laserowe toruń) radiowej jest to, że konkretne radio ma skonkretyzowaną grupę słuchaczy, czyli jest nastawiona na szczególnym segmencie odbiorców. Właśnie dlatego warto umieszczać reklamę w radiu. Z odpowiednią reklamą wstrzeli się w taki rynek i taką grupę konsumentów, o których się zabiega. Zasadniczą zaletą radia jest to, że istnieje w życiu współczesnego konsumenta wszędzie. W zasadzie nie ma znaczenia kiedy się przebywa, czy w pracy, czy też w podróży. Następną zaletą jest koszt takiej reklamy, ponieważ reklama radiowa kosztuje znacznie mniej, aniżeli przykładowo audio reklama – (muzyka do restauracji) emitowana w telewizji.

Scharakteryzować reklamę radiową można różnorako. Podstawowa norma to naturalność oraz przyjemne dla ucha slogany reklamowe. Niestety owe reklamy mają również minusy. Najgorsze jest to, że w radiu każde puszczane informacje są krótkie. Przyczyną jest krótki okres publikowania reklam oraz ich niezajmujący charakter, a dzieje się tak dlatego, że bardzo sporo słuchaczy nie skupia się na treściach w radiu. Jednak nie da się zabronić radiu tego, iż

radio

Autor: First Austria
Źródło: First Austria

codziennie słucha je nawet 75 procent Polaków, zasadniczo w każdym wieku. Statystycznie godziny spędzone na słuchaniu radia równa się około czterech godzin.

Wymienić da się parę rodzajów reklam radiowych. Podstawowym jest dżingiel. Dżingiel to krótka reklama, zwykle publikowana jako melodia. Innymi formami reklamy są przykładowo rozmowy sponsorowane, czy najczęściej stosowane są spoty reklamowe. Z pewnością jednak reklama radiowa warta jest miana korzystnej metody reklamowania towarów.