Rozświetlmy sobie i naszym gościom święta

Handmade świąteczne

Świąteczne dni zwykle kojarzą się z całą masą zjawisk. Są więc ogonki w galeriach handlowych, święty Mikołaj i dom pachnący ciastem. Przyjazd rodziny, ślicznie ubrana choinka i prezenty, dużo prezentów.

Dzisiaj podpowiem wam właśnie, co kupić na jedyny w swoim rodzaju podarek dla najbliższej osoby. I to nie byle jaki, ponieważ w potopie tajwańskiej tandety ja proponuję coś specjalnego, wytwarzanego ręcznie. Zacznijmy od popularnych ostatnio elementów odzieży, jakimi są mitenki.

Zobacz https://www.youtube.com/channel/UCFUOZMd0ZijQWSHJZqmtkRw

Stawiam, że na pierwszy rzut oka nazwa nic wam nie mówi. Wyjaśnię więc szybko. Mitenki to rękawiczki bez palców, które na pewno zauważyliście na filmach historycznych. Ich współczesna edycja nie posiada naturalnie koronek i falbanek. Możemy je spotkać w wielu kolorach i fasonach i uszyte z różnego sukna. Mitenki sporadycznie można kupić w mallach, rekomenduję prędzej porozglądać się w cyberprzestrzeni i w przybytkach z rękodziełami. A jeśli masz talent, warto wydziergać mitenki własnoręcznie na drutach. Bliska osoba na pewno doceni taki upominek.

Ręcznie robione kartki świąteczne to druga opcja, jaką planuję omówić. Sto lat wstecz, kiedy po raz pierwszy zaczęto wysyłać okolicznościowe pocztówki, były one rękodziełem. Każda była dzięki temu jedyna w swoim rodzaju. Obecnie niestety ten proceder został zapomniany, pocztówki stały się banalne i przeważająca liczba z nich okazuje się zwyczajnie w złym guście. Dlatego warto wybrać kartki świąteczne ręcznie robione – zamówić je da się w wielu miejscach w Internecie. Trzeba starannie poszukać, poświecić odrobinę więcej środków, niż na sklepową kartkę i sprawić krewnym dużą radość.

Można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=60ZaY3JoK4E

rękodzieło
Autor: PERFECTA
Źródło: PERFECTA

Wyobraź sobie spis przedmiotów, które lubią ginąć. Każdy z nas może dodać propozycję od siebie – okulary, drobne, klucze. Mole książkowe dodadzą jeszcze bez wątpienia: zakładki do książek. Trzeba trzymać w rezerwie parę z nich. Ale nie trzeba kupować masowo wytwarzanej tandety z byle jakim designem. Ręcznie malowane i wyjątkowe zakładki do książek, przedstawiające ukochane postacie książkowe na pewno uradują każdego smakosza liter.