Archiwa tagu: rozliczanie

rozliczanie

Jakie są obowiązki osoby działającej na etacie głównego księgowego?

Osoba pracująca na stanowisku głównego księgowego jest w rzeczywistości jedną z najważniejszych osób funkcjonujących w całej firmie, ponieważ jest ona odpowiedzialny m.in. za przedstawianie w raportach wszystkich działań pieniężnych zgodnie z przyjętymi regułami księgowości.
Funkcja tego typu osoby jak główna księgowa odmieniła się bardzo znacząco na przestrzeni poprzednich lat.

Continue reading Jakie są obowiązki osoby działającej na etacie głównego księgowego?

Czy warto pozostać przy składaniu pitu przez internet? W jaki sposób dowiadujemy się o możliwości złożenia deklaracji za pomocą internetu?

Dlaczego nie korzystać z dobrych rozwiązań, jakie do tego zrobione są właśnie dlatego, aby uprościć nam różne zadania.
Takim przykładem może być rozliczanie pIT przez internet.

Continue reading Czy warto pozostać przy składaniu pitu przez internet? W jaki sposób dowiadujemy się o możliwości złożenia deklaracji za pomocą internetu?

Dlaczego opłaca się korzystać programów komputerowych do rozliczania się z PIT?

Rozliczanie PITa to powinność, o której musi pamiętać każdy podatnik. Jeśli nie masz ku temu wykształcenia, a z drugiej strony nie po drodze ci do biura księgowego, możesz skorzystać z programów do przeprowadzania powyższych rozliczeń. Dlaczego? Nade wszystko z tego względu, że dzięki ich użyteczności można wypełnić właściwie każdy rodzaj PIT. Nie musimy iść po dokumenty lub ściągać ich ze strony internetowej Urzędu Skarbowego, ponieważ wszystko wyszukamy w aplikacji.

Continue reading Dlaczego opłaca się korzystać programów komputerowych do rozliczania się z PIT?